Piłka ręczna: Brawa dla Ostrovii, Grunwald zawodzi

Krzysztof Maciejewski
Występujące w grupie A I ligi piłkarzy ręcznych zespoły Grunwaldu/Allegro Poznań oraz Ostrovii Ostrów Wielkopolski wciąż jeszcze nie mogą być pewne pozostania na zapleczu PGNiG Superligi. Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek nadal są bowiem zagrożone barażami o utrzymanie.

Duży zawód sprawili szczypiorniści Grunwaldu/Allegro, którzy przed własną widownią przegrali w hali przy ulicy Newtona z uczniami NLO SMS ZPRP Gdańsk 32:35 i brakującego punktu będą musieli poszukać w ostatniej kolejce w wyjazdowym spotkaniu z drugą drużyną Orlenu/Wisły Płock.

Grunwald/Allegro poprawnie grał tylko przez 20 minut. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy drużyna Rafała Walczaka prowadziła 16:11, ale od tego momentu wojskowi zupełnie "stanęli". Uczniowie z Gdańska już do przerwy odrobili straty, a po zmianie stron dyktowali warunki na boisku. Podopieczni trenera Walczaka po raz ostatni doprowadzili do remisu w 47. minucie. Trzy minuty później po czerwonej kartce parkiet musiał opuścić Arkadiusz Guraj, a wraz z jego zejściem gra Grunwaldu zupełnie się "rozsypała".

Bardzo miłą niespodziankę sprawili szczypiorniści Ostrovii, w bardzo ważnym spotkaniu wygrywając na wyjeździe z wyżej notowanym zespołem Wójcik Meble Techtrans Elbląg 26:19. Dzięki temu podopieczni Eugeniusza Lijewskiego znacznie zwiększyli szanse na uniknięcie baraży. Teraz sami są panami swojego losu. Na razie wydostali się ze strefy barażowej i w ostatnim meczu sezonu wystarczy 30 kwietnia przynajmniej zremisować na własnym parkiecie z pewnym już utrzymania Vetrexem Sokołem Kościerzyna.

Ostrovia zagrała w Elblągu bardzo dobrze, od początku do końca kontrolując wydarzenia na parkiecie. Po pięciu minutach ostrowianie prowadzili 3:1 i systematycznie powiększali przewagę, która do przerwy wynosiła sześć bramek (13:7), a w drugiej połowie nawet dziesięć goli. Dopiero w samej końcówce uchodzący za faworytów spotkania gospodarze zdołali zmniejszyć nieco rozmiary porażki.

Grunwald/Allegro Poznań - NLO SMS ZPRP Gdańsk 32:35 (18:18)Grunwald: Tarko, Adamczyk - Draszkiewicz 9, Martyński 6, Suwisz 5, Kaczmarek 4, Krystkowiak 4, Guraj 2, Matlach 2, Adamczak 0, Koch 0., Pachulicz 0, Tyc 0.

Wójcik Meble-Techtrans Elbląg - Ostrovia 19:26 (7:13) Ostrovia: Potocki, Bystram - Krupa 6, Dutkiewicz 5, Niedzielski 4, Piosik 4, Krzywda 3, Nowakowski 2, Kaczmarek 1, Kierzek 1, Sobczak 0.