Poniec: Okradli plebanię

  Poniec: Okradli plebanię

  Daniel Adruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gostyńscy mundurowi szukają sprawców, którzy włamali się do budynku plebanii w Poniecu. Ich łupem padło 20 tysięcy złotych i kilka butelek alkoholu.
  Na razie w sprawie wiadomo niewiele. Policjanci wiedzą w miarę precyzyjnie, kiedy mogło dojść do włamania. Najprawdopodobniej stało się to w niedzielę pomiędzy godziną 19.30 a 23. Wtedy na plebanii nie było ani księdza proboszcza, ani wikarego. Duchowni zostawili jednak w jednym z pomieszczeń czarną torbę, w której znajdowało się około 20 tysięcy złotych. Sprawcy dostali się do środka przez drzwi do piwnicy. Wyłamali je bez większego trudu, po czym dokładnie splądrowali wszystkie pokoje. Poza wspomnianą już kwotą zabrali także dwie butelki alkoholu.
  Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Proszą o kontakt mieszkańców, którzy mogli być świadkami przestępstwa lub posiadają informacje mogące pomóc w zatrzymaniu włamywaczy. Może ktoś widział tego wieczoru nieznane auto, które wzbudziło jego podejrzenia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo