Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatralny plener "Pociąg czasu" na Golęcinie [ZDJĘCIA]

Stefan Drajewski
Teatralny Golęcin - widowisko na finał pleneru
Teatralny Golęcin - widowisko na finał pleneru Maciej Urbanowski
Na zakończenie pleneru "Teatralny Golęcin", jego uczestnicy przygotowali pokaz dla publiczności.

W dawnym warsztacie szkolnym na Golęcinie działa Centrum Zjawisk Teatralnych, które zorganizowało plener artystyczny dla chętnych w każdym wieku.

Pierwszy odbywał się pod hasłem „Pociąg czasu”. Przez siedem dni jego uczestnicy, próbowali dotrzeć do najskrytszych marzeń dzieciństwa i przełożyć je na etiudy ruchowe. Ponadto brali udział w warsztatach tańca opartego na ruchu naturalnym (Marlena Bełdzikowska), tworzyli mural (Tomasz Kalitko) i obiekty sceniczne (Krzysztof Urban), a co najważniejsze wzajemnie się poznawali, co dało owoc w postaci intrygującej akcji teatralnej z pogranicza happeningu, przygotowanej pod czujnym okiem Przemysława Prasnowskiego z Baraku Kultury.

„Pociąg czasu” to cykl etiud ruchowych rozgrywanych na placu przed barakiem i w jego wnętrzu, którym towarzyszyła niezwykle klimatyczna muzyka zespołu Panoptikum. Uczestnicy projektu opanowali przestrzeń otwartą. Widać, że kilkudniowe warsztaty otworzyły ich na partnerów. Co ciekawe, w przedsięwzięciu wzięli udział ludzie w różnym wieku, co daje dodatkową wartość takiego spotkania. Z nieco innymi problemami zetknęli się warsztatowicze w przestrzeni zamkniętej, która przypomina trochę rupieciarnię – hala stanowi również magazyn obiektów teatralnych, które poznaniacy znają z różnych prezentacji ulicznych Asocjacji 2006 kierowanej przez Piotra Tetlaka.

„Teatralny Golęcin” to znakomity pomysł, aby ożywić tę część Poznania. Tereny po dawnym zespole szkół rolniczych mają swój klimat.

Drugi plener rozpocznie się 29 lipca i trwać bezie do 5 sierpnia. Nosi on tytuł „Stereotyp”. Paweł Paluch poprowadzi warsztaty emisji głosu i tworzenia instrumentów muzycznych z recyklingu. Na warsztaty tańca współczesnego zaprasza Adrian Rzetelski. Warsztaty tworzenia lalki scenicznej i animacji poprowadzi Martyna Stachowczyk. Warsztaty wspólne odbywać się będą pod kierunkiem Janusz Stolarski, który przygotuje również widowisko na zakończenie pleneru. Zajęcia odbywają się od godziny 10 do 15 z przerwą. Opłata wynosi 50 zł, a zapisać się można pod numerem telefonu 501 776 630.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski