Konin: Popłynie kajakiem do Szczecina

  Konin: Popłynie kajakiem do Szczecina

  AK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Osiemnaście dni potrwa samotna wyprawa kajakiem Sławomira Góreckiego z Konina do Szczecina. Cel - Dni Odry w Szczecinie, na których koninianin będzie promował turystyczne walory naszego regionu. Nie do końca wiadomo, ile kilometrów będzie musiał pokonać.
  - Z Konina do Gorzowa do ujścia Warty do Odry jest 403 km. Dalej - nie wiem! Płynę w ciemno. Będę miał okazję się osobiście o tym przekonać - mówi Sławomir Górecki.

  Samotny rejs to dla niego nie pierwszyzna. W ubiegłym roku, a ze względu na powódź warunki wówczas były ekstremalne, Górecki opłynął kajakiem Wielką Pętlę Wielkopolski.

  Kajakarz wyruszy w drogę 20 kwietnia, a już 7 maja rano na Wałach Chrobrego w Szczecinie mają go powitać przedstawiciele LOT "Marina", która będzie wystawiać się na największych plenerowych targach turystycznych "Piknik nad Odrą".

  Kajakarz ma być jedną z atrakcji konińskiego stoiska. - Jest to nietypowa promocja, ale myślę, że dużo osób będzie pytało o aktywną turystykę wodną. A kto jak nie Sławek odpowie na te pytania najlepiej? - mówi Adrian Rapeła z LOT "Marina".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo