Poznań: Kto zaprojektuje park na Ratajach?

  Poznań: Kto zaprojektuje park na Ratajach?

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  8 czerwca powinniśmy poznać rozstrzygnięcie konkursu na park sportowo-rekreacyjny na Ratajach. Projektanci mają czas na zgłaszanie prac koncepcyjnych do 26 maja. Na zwycięzców czekają nagrody. Pula przewidziana na nie wynosi 50 tysięcy złotych.
  Zainteresowanie przygotowaniem koncepcji zagospodarowania parku na Ratajach jest bardzo duże.

  - Otrzymaliśmy 121 zgłoszeń - mówi Mariusz Wiśniewski, radny Platformy i członek jury konkursu. - Pochodzą one z Poznania, Krakowa, Wrocławia czy Białegostoku, ale są wśród nich również biura portugalskie, austriackie, niemieckie, francuskie, a nawet australijskie.

  Struktura własności terenów, na których ma powstać park, jest skomplikowana. Projektanci jednak nie muszą się nią kierować. Dano im swobodę w proponowaniu zagospodarowania poszczególnych części nieruchomości.

  W swej pracy mają uwzględnić nie tylko tereny zielone, ale także obiekty rekreacyjne i sportowe, place zabaw, boiska oraz handel, usługi gastronomiczne, które będą wspierać finansowo całe przedsięwzięcie, jakim jest park.

  Docelowo ma on zająć ok. 40 ha. Proponowane rozwiązana powinny wpisywać się w otoczenie, uwzględniając np. sąsiedztwo Malty, parku nad Wartą czy planowanego basenu na Ratajach (by nie sugerować powstania podobnego obiektu w sąsiedztwie).

  - Zadaniem autorów nie jest przygotowanie projektu wykonawczego, ale ideowych rozwiązań, które staną się podstawą do zmiany studium zagospodarowania, a później planu miejscowego - wyjaśnia Wiśniewski.

  Obowiązujące studium i plany dopuszczają bowiem na tym terenie jedynie zieleń, nie pozwalają m.in. na budowę hali sportowej czy basenów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo