Matura 2015: Które poznańskie szkoły wypadły najlepiej na...

  Matura 2015: Które poznańskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie?

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Matura 2015: Które poznańskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie?
  1/5
  przejdź do galerii

  Matura 2015: Które poznańskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie? ©Adrian Wykrota

  Matura 2015 podsumowana. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała maturalne wyniki szkół. Sprawdziliśmy jak wypadły w tym roku poznańskie licea i technika.
  Ciężka praca uczniów i nauczycieli, wzajemna współpraca i wysokie wymagania - taką receptę na sukces mają dyrektorzy szkół, które wypadły najlepiej na tegorocznej maturze.


  Zobacz komentarz: Nie chcą być robotnikami, będą na zasiłku


  W całej Polsce matury 2015 nie zdał co czwarty uczeń.
  Młodzi poznaniacy znaleźli się poniżej średniej krajowej: polski: 64,15 proc. (kraj: 66 proc., Wlkp. 65 proc.), matematyka: 52,87 proc. (kraj: 55 proc., Wlkp. 52 proc.). Wyjątkiem są języki obce, np. z angielskiego uzyskali średnią 77,95 proc. (kraj: 77 proc., Wlkp. 75 proc.). Tym bardziej cieszy, że w naszym mieście są szkoły, które wypadły na egzaminie dobrze, a nawet bardzo dobrze.

  - Wpływ na wyniki mają niewątpliwie zmotywowani nauczyciele - stwierdza Małgorzata Dembska, dyrektorka II LO w Poznaniu. - Pedagog pasjonat potrafi zachęcić do pracy. Oczywiście, im bardziej zdeterminowany jest uczeń, tym efekt jest lepszy. Nie bez znaczenia jest też atmosfera, jaka panuje w szkole.

  Uczniowie "dwójki" osiągnęli najlepszy wynik z języka polskiego. Jeżeli chodzi o matematykę, w Poznaniu króluje "ósemka". - Stawiamy na przedmioty ścisłe i wymagamy - przyznaje Marek Grefling, dyrektor VIII LO.

  Najwięcej poliglotów jest na poznańskich Krzesinach. Z języków obcych (oraz historii) szkoła wypadła najlepiej zarówno w Poznaniu, jak i całym okręgu. Andrzej Karaś, dyrektor XVI LO, podkreśla, że dobry wynik, to efekt ciężkiej pracy całego zespołu.

  - Jednego przedmiotu uczy u nas zwykle, co najmniej, dwóch nauczycieli. Ściśle ze sobą współpracują - mówi A. Karaś. - Cały czas monitorujemy wyniki. Dzięki temu wiemy, co należy poprawić, nad czym popracować.

  Dyrektorzy poznańskich szkół zauważają jednak, że procent to nie uczeń.

  - Do każdego staramy się podchodzić indywidualnie - wyjaśnia Małgorzata Dembska. - Ważne jest dla nas nie tylko to, jakie uczniowie uzyskają wyniki, ale jakie zdobędą umiejętności.

  Najgorsze wyniki z języka polskiego osiągnęli uczniowie z XXIII LO, Technikum im. R. Sławskiego i Technikum Elektryczno - Elektronicznego, a z matematyki: VI Liceum Profilowane, XXIII i XXX LO.

  Na następnej stronie sprawdzisz, jak poszła matura 2015 z język polskiego w poszczególnych szkołach.
  1 3 4 5 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co to za wyniki?

  qwert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  a gdzie poziom rozszerzony?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo