Chrystus był tak samotny na krzyżu...

  Chrystus był tak samotny na krzyżu...

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Niedzielę Palmową w podpoznańskim Kicinie odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Już trzynaste... W rolach Żydów i Rzymian występują mieszkańcy Kicina i okolicznych miejscowości. Sami przygotowują scenografię i stroje. Reżyserem Misterium jest Leszek Lesiczka, który wcześniej dwukrotnie został ukrzyżowany na wzgórzu przed drewnianym kościółkiem w Kicinie.
  Chrystus był tak samotny na krzyżu...
  - Nagle człowiek idzie z tą belką i słyszy: czy to styropian? Czy na klej? A człowiek idzie z tą belką i wraca uczucie niesamowitej samotności. Ale o ileż bardziej samotny był Chrystus - mówi Jacek Kaczmarski, który - po Leszku Lesiczce - jedenaście razy wcielił się w rolę Jezusa w kicińskim Misterium. Dodaje, że poza sprawami duchowymi, istotne są również drobiazgi: - Jezus nie może podrapać się w ucho czy kichać...
  - Przygotowanie takiego Misterium to wysiłek nie tylko aktorski i logistyczny - także poprzedzająca przedstawienie wielka fizyczna praca - mówi Andrzej Magdziarz, proboszcz kicińskiej parafii. - Forma jest prosta, bez efektów specjalnych, ale wysiłek tych ludzi i ich wiara owocuje w postaci Misterium.
  Wzięło w nim udział około stu osób. Oglądało - kilkaset.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo