Leszno: Rodzice apelują do władz o pilny remont miejskiej...

  Leszno: Rodzice apelują do władz o pilny remont miejskiej strzelnicy

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Do zawalenia się strzelnicy może dojść w każdej chwili

  Do zawalenia się strzelnicy może dojść w każdej chwili ©Daniel Andruszewicz

  Trenerzy i rodzice apelują do władz, by zajęły się remontem strzelnicy, która przypomina bardziej przeznaczoną do rozbiórki ruderę niż obiekt sportowy. Dzieci i młodzież nadal tam trenują, ale jak przekonuje prezes UKS LOK "Lesna" Leszno, cały czas istnieje obawa, że obiekt się zawali.
  Do zawalenia się strzelnicy może dojść w każdej chwili

  Do zawalenia się strzelnicy może dojść w każdej chwili ©Daniel Andruszewicz

  - Zawodnicy jeszcze trenują, bo muszą przygotowywać się do zawodów i utrzymywać wysoki pozom. W lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy. W Lesznie nie ma innego miejsca, gdzie mogliby strzelać - przyznaje prezes "Lesny" Karol Patoka.

  Budynek strzelnicy znajdujący się w sąsiedztwie III Liceum Ogólnokształcącego przy placu Kościuszki jest własnością miasta. Mówiąc wprost, chyli się ku upadkowi. Popękane mury, odpadająca elewacja, popękane i nieszczelne świetliki czy wybite przez wandali okna, to tylko niektóre z nieprawidłowości. Obiekt miał być remontowany już kilka lat temu. W 2006 roku na zlecenie magistratu wykonano nawet projekt jego modernizacji. Zabrakło tylko pieniędzy, a dokument trafił do szuflady.

  - Otrzymujemy środki przede wszystkim na szkolenie zawodników. W ubiegłym roku miasto sfinansowało zakup kulochwytu. Jeśli o strzelnicę chodzi, to nie można w niej tylko pomalować ścian i wymienić szyb, bo potrzebny jest tu kapitalny remont - mówi Patoka.

  Rodzice kilkunastu młodych zawodników wystosowali nawet pismo do przewodniczącego rady, w którym prosili o podjęcie natychmiastowych działań.
  - Jeśli miasto czegoś z tym nie zrobi, to weźmiemy sprawy w swoje ręce i będziemy zmuszeni zabrać nasze dzieci ze strzelnicy. Boimy się o ich zdrowie, a nawet życie za każdym razem, kiedy idą do tego zapuszczonego obiektu - mówi Wiesław Bartosz, ojciec 17-letniej Dominiki, która jest między innymi mistrzynią Europy i zawodniczką kadry narodowej.

  Apel najwyraźniej poskutkował, bo temat remontu strzelnicy jest już dyskutowany na posiedzeniach radnych z Komisji Kultury i Sportu.
  - Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda kontrola wykazałaby szereg nieprawidłowości i mogłaby skutkować zamknięciem strzelnicy. Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie - zapewnia Tadeusz Pawlaczy, przewodniczący Rady Miejskiej.

  Koszt remontu został oszacowany na ok. milion złotych. Jak mówi Pawlaczyk, radni poszukają tych pieniędzy w tegorocznych wolnych środkach.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo