Drugie życie gablot

  Drugie życie gablot

  Agnieszka Gonczar

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Brzydkie, zdewastowane, zapomniane. Gabloty informacyjne, sklepowe, reklamowe - co zrobić, by powrócił ich dawny blask i przestały swoim wyglądem szpecić krajobraz miasta? Na to pytanie odpowiedzieli członkowie Fundacji Tranzyt wspierani przez wolontariuszy z grupy Mad&Mad, którzy w trzech miejscach Poznania otworzyli nietypową galerię sztuki.
  Pod hasłem "Galeria Tranzyt. Młodzi przejmują uliczne gabloty" kryje się innowacyjna akcja artystyczna, w której nie dość, że sztuka wychodzi na ulicę, to dodatkowo zmienia jej nie zawsze chlubne oblicze. I to w bardzo prosty sposób.

  - Wpadliśmy na pomysł wyprowadzenia sztuki na ulice i zaadaptowania w tym celu opuszczonych zewnętrznych gablot informacyjnych, a dodatkowo postanowiliśmy zorganizować taką akcję, by
  zaangażować w nią młodzież, a dokładnie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu poznańskiego.

  To działanie jak najbardziej kulturalne - co miesiąc, trzech młodych artystów zaprezentuje swoje prace w zewnętrznych gablotach informacyjno-ogłoszeniowych, które docelowo zostaną przekształcone w galerie sztuki - mówi Magdalena Nowicka, jedna z koordynatorek akcji Galeria Tranzyt.

  Do końca kwietnia w trzech gablotach (ul. Ratajczaka 3 oraz ul. Św. Marcin 35 i 25) możemy oglądać prace uczniów z Technikum nr 19 w Poznaniu. Kolejni artyści będą wytypowani na podstawie zgłoszeń, które można wysyłać na adres Fundacji Tranzyt: galeriatranzyt@gmail.com. Akcja potrwa do 30 września 2011 roku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo