Wielkopolska: Pociągi na Wielkanoc wyruszą już w środę

  Wielkopolska: Pociągi na Wielkanoc wyruszą już w środę

  Robert Domżał

  Pociągi studenckie, które zwykle kursują w piątki, wyjadą z Poznania już w środę przed Wielkanocą. Więcej wagonów będą miały pociągi jadące w kierunku Kutna, Łodzi, Szczecina i Rzeszowa. Kolejarze twierdzą, że robią, co mogą, by pociągi były czyste, a liczba miejsc w wagonach wystarczająca.
  Przedświąteczny szczyt komunikacyjny rozpocznie się, gdy tylko wyższe uczelnie zakończą zajęcia. Dlatego kolejarze postanowili już w środę i czwartek uruchomić pociągi do Słupska i Kołobrzegu, Szczecina i Częstochowy. Są to tak zwane pociągi studenckie. Do Poznania będą one wracały już w Poniedziałek Wielkanocny.

  Dodatkowy pociąg pojedzie przed świętami z Poznania do Bielska-Białej. Więcej wagonów będą miały pociągi, które przed Wielkanocą wyruszą do Warszawy, Rzeszowa, Torunia, Łodzi Kaliskiej, a także Szczecina. Powracające z tych miejscowości, oczywiście, też będą mogły przewieźć większą niż zwykle liczbę pasażerów.

  Po świętach wiele osób zechce skorzystać z majowego weekendu. Dlatego 30 kwietnia po raz pierwszy w tym roku wyruszy w trasę pociąg "Delfin" do Kołobrzegu. Do Poznania wróci 3 maja. Wydłużony zostanie też skład "Kamieńczyka" do Kłodzka. Kolejarze spodziewają się, że najtłoczniej będzie w pociągach 3 maja.

  Aby ułatwić pasażerom kupno biletów, w holu Dworca Głównego w Poznaniu, a także na peronach przy automatach biletowych będą dyżurowali pracownicy Przewozów Regionalnych, którzy pomogą kupić bilet w automacie. Takie dyżury będą też w Gnieźnie i Ostrowie.

  W sobotę 30 kwietnia, w Wolsztynie odbędzie się parada parowozów. Z Poznania można na nią pojechać o godz. 8.55. Z Wolsztyna pociąg wraca o 17.50.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo