Wioślarstwo: Srebrny medal poznaniaków na uniwersjadzie w Gwangju!

Tak cieszyli się poznańscy wioślarze tuż po zdobyciu srebrnych medali w wyścigu dwójek podwójnych Fot. Archiwum AZS
Dawid Grabowski i Adam Wincenciak stanęli na podium w koreańskim Gwangju. Ariana Borkowska, w dwójce podwójnej z Sylwią Lewandowską, zajęła piąte miejsce.

Do srebrnego medalu polscy wioślarze w koreańskim Gwangju we wtorek dołożyli jeszcze jeden krążek w tym samym kolorze oraz medal z najcenniejszego kruszczu.

Srebro w dwójce podwójnej zdobyli poznaniacy, Dawid Grabowski (Posnania RBW) i Adam Wincenciak (KW 04 Poznań). Chwilę po ceremonii medalowej poznańskich wioślarzy wystartował w jedynce wagi lekkiej, Jerzy Kowalski, srebrny medalista z uniwersjady w Kazaniu. Doskonała taktyka i świetny finisz naszego reprezentanta pozwoliły mu poprawić pozycję sprzed dwóch lat i cieszyć się z najwyższego miejsca na podium.

W innych wtorkowych finałach na torze wioślarskim w jedynce startowała również Joanna Dittmann, która zajęła szóste miejsce oraz dwójka podwójna kobiet, Ariana Borkowska (Tryton Poznań) oraz warszawianka Sylwia Lewandowska, która uplasowała się na piątej pozycji. Rywalizację wioślarzy zdominowali Litwini zdobywając aż cztery złote medale.

Z kolei w tenisie ziemnym w meczu trzeciej rundy gry podwójnej mężczyzn nasi reprezentanci - Mikołaj Jędruszczak, Maciej Smoła (AZS Poznań) wygrali z duetem francuskim Louis Chaix, Lucas Poullain 6:4 6:3. Tym samym poznański tenisista zrewanżował się Poullainowi za porażkę w singlu.

Niestety z turniejem gru pojedynczej w trzeciej rundzie pożegnali się Justyna Jegiołka, która przegrała z Japonką Aiko Yoshitomi 2:6 6:4 4:6 i Mikołaj Jędruszczak, ulegając Japończykowi Shintaro Imai 2:6 5:7.

Wtorek był ostatnim dniem rywalizacji indywidualnej judoków. Spośród naszych reprezentantów najlepiej spisali się Joanna Stankiewicz w kategorii do 48 kg i Bartłomiej Garbacik w kategorii do 60 kg, wygrywając swoje walki w 1/16 finału i niestety przegrywając w kolejne rundzie. Na 1/8 finału swój udział w turnieju w kategorii open zakończyła Joanna Jaworska.

We wtorek na rozpoczęły się zmagania w taekwondo. W konkurencji poomsae wystąpił po raz pierwszy w historii reprezentant Polski. Kamil Zabost zajął w swojej grupie eliminacyjnej szóste miejsce, co niestety nie wystarczyło do awansu do półfinału.
W Gwangju doczekaliśmy się pierwszego finału naszych pływaków. W porannych eliminacjach awans do finału 400 m stylem dowolny z szóstym rezultatem (4:15.00) wywalczyła Justyna Burska. W finale, otwierającym sesję popołudniową na pływalni nasza reprezentantka spisała się jeszcze lepiej – uzyskała wynik 4:13.24 i uplasowała się na piątej pozycji.

Drugie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji w pistolecie szybkostrzelnym zajmuje natomiast Damian Klimek. W pierwszych trzech seriach osiągnął on 290 punktów i tylko jednym trafieniem centralnym mniej jest gorszy od prowadzącego Chinczyka Kehan Chen.