Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Expo 2022 w Łodzi. Firma Deloitte zajmie się przygotowaniami

Matylda Witkowska
Radosław Kubaś (z lewej) z firmy Deloitte oraz wiceprezydent Marek Cieślak chcą wspólnie walczyć o przyznanie Łodzi małego Expo w 2022 r.
Radosław Kubaś (z lewej) z firmy Deloitte oraz wiceprezydent Marek Cieślak chcą wspólnie walczyć o przyznanie Łodzi małego Expo w 2022 r. Krzysztof Szymczak
Firma Deloitte przygotuje dokumenty, niezbędne do ubiegania się Łodzi o organizację małego Expo 2022. Mają być gotowe za rok.

Przetarg na stworzenie trzech dokumentów, niezbędnych do ubiegania się o małe Expo 2022, wygrała firma Deloitte. Te dokumenty to: studium wykonalności, strategia promocji oraz aplikacja o organizację wystawy w Światowym Biurze Wystaw w Paryżu.
Do przetargu stanęły cztery duże firmy, zajmujące się doradzaniem przy wielkich imprezach. Najniższą kwotę - 7 mln zł - zaoferowało Deloitte. Umowa będzie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Przygotowania do małego Expo są finansowane z budżetu państwa.

Studium wykonalności ma określić, w jakiej części Łodzi mają być zlokalizowane tereny wystawiennicze, jakie budynki powinny tam się pojawić i co się z nimi stanie po wystawie. Pokaże też koszty.

Strategia promocji ma wskazać, jak skutecznie zabiegać o przyznanie organizacji wystawy oraz gdzie szukać sponsorów. Natomiast aplikacja to mający kilkaset stron udokumentowany wniosek o przyznanie Łodzi tej imprezy.

- To są trzy części niezwykle istotne, abyśmy w sposób właściwy formalnie wystąpili do Światowego Biura Wystaw - podkreślał na wczorajszej konferencji prasowej wiceprezydent Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi. - Szczególnie strategia promocyjna jest ważna, bo pewne działania powinniśmy rozpocząć w miarę szybko - dodaje.

Prace nad dokumentami mają się skończyć w połowie przyszłego roku. Wtedy Łódź złoży aplikację.

Firma Deloitte chce wykorzystać swoje doświadczenia, zdobyte m.in. przy doradzaniu przy organizacji olimpiady w Londynie czy Expo w stolicy Kazachstanu Astanie.

Jak podkreśla Radosław Kubaś, dyrektor w dziale konsultingu Deloitte, Łódź ma bardzo dobrą pozycję startową.

- Jest niewątpliwie liderem w Polsce, swoje doświadczenia może eksportować - mówi Kubaś. - Skala projektów rewitalizacyjnych w Łodzi jest bardzo duża, zauważalna przynajmniej w Europie. Historyczne uwarunkowania sprawiają, że Łódź to świetny poligon doświadczalny - dodaje.

Firma, przygotowując łódzki wniosek, chce zwrócić uwagę na potencjał miasta: dużą liczbę pięknych, choć zaniedbanych kamienic, bliskość autostrad i nowy dworzec Łódź Fabryczna.

- Bardzo dobre połączenie z Warszawą ułatwi możliwość uczestnictwa w imprezie gości zarówno z kraju, jak i z zagranicy - mówi Kubaś.

To kolejna już współpraca Łodzi i firmy konsultingowej Deloitte. Firma przygotowywała m.in. master plan dla Nowego Centrum Łodzi.

Miasto przygotowuje się też do prezentacji potencjału na światowej wystawie Expo tej jesieni w Mediolanie. Odebrana jest koncepcja promocji wystawy, wkrótce będzie wyłoniony jej wykonawca.

Małe Expo, czyli International Expo, to wystawy odbywające się między właściwymi Expo i poświęcone konkretnemu tematowi. Ta w 2022 roku ma być poświęcona rewitalizacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki