Poznań: Oferują za mało za zabytek

  Poznań: Oferują za mało za zabytek

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Oferują za mało za zabytek

  ©Sławomir Seidler

  Zabytkowa kamienica przy ul. Dąbrowskiego 42 na razie nadal będzie pusta, choć już na początku roku zgłosił się chętny na jej zagospodarowanie. Wczoraj komisja opiniująca oferty najmu wpływające do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych oceniła, że proponowana stawka jest zbyt niska. Oferent zostanie zaproszony na spotkanie negocjacyjne 28 kwietnia.
  Poznań: Oferują za mało za zabytek

  ©Sławomir Seidler

  - Dwa tygodnie, w odniesieniu do tych kilku lat, kiedy budynek stoi pusty nic już nie zmieni - podkreśla Maciej Przybylak, miejski radny i członek zespołu opiniującego.- Faktycznie oferent złożył propozycję zagospodarowania kamienicy zgodnie z planami ZKZL, na restaurację i hotel. Jego propozycja stawki czynszowej nie przystaje jednak do stawek czynszu w lokalach użytkowych w tym rejonie miasta.

  Przypomnijmy, że generalny remont XIX - wiecznej kamienicy, zakończony został w 2008 roku. Zagospodarowanie wnętrz miało leżeć w gestii przyszłego najemcy. Chętnych jednak nie było. W ubiegłym roku ZKZL podjął decyzję o wykończeniu wnętrz z własnych środków.

  -Wykonane zostały instalacje, tynki wewnętrzne, posadzki i węzły sanitarne, co kosztowało 630 tysięcy złotych - mówi Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL. Remont zakończono ok. 2 tygodnie temu. Wciąż jednak konieczne są prace przystosowujące budynek do konkretnej funkcji - gastronomicznej i hotelowej. Najemca będzie musiał oprócz kosztów związanych z czynszem liczyć się także z innymi wydatkami.

  - Być może właśnie na spotkaniu pod koniec kwietnia porozmawiamy z oferentem na temat ewentualnych odliczeń jego kosztów remontowych od czynszu. Teraz jednak, bez negocjacji, nie mogliśmy podjąć ostatecznej decyzji - podkreśla Maciej Przybylak.

  Zespół rozważał wczoraj także 20 wniosków od najemców lokali użytkowych, którzy zwrócili się z prośbą o czasowe obniżenie czynszu. W większości prośby te uwzględniono, ale ostateczna decyzja to gestia ZKZL.

  Czytaj także: Poznań: Rewitalizacja kamienic pod lupą

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo