Poznań: Bez powodu atakował kobiety butelką

  Poznań: Bez powodu atakował kobiety butelką

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do aresztu trafił 23-latek, który bez powodu atakował kobiety butelką. Bandziora wypatrzył patrol, który w tym tygodniu pełnił służbę na osiedlu Oświecenia.
  23-latek trafił do aresztu

  23-latek trafił do aresztu ©A. Dembiński

  Mężczyzna uderzył przechodzącą obok niego kobietę butelką w głowę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w jego stronę. Napastnik zaczął uciekać. Złapali go jednak, a wtedy zaczął walczyć. Był agresywny, wulgarny. Czuć było od niego alkohol. Policjanci postanowili zawieźć go na badania.

  Okazało się, że 23-latek ma w wydychanym powietrzu około promila alkoholu. Podczas wizyty w szpitalu uspokoił się, w pewnym momencie zaczął tracić przytomność. Lekarze natychmiast zaczęli go ratować. Wszystko wskazywało na to, że oprócz alkoholu, podejrzany przyjął środki odurzające.

  Kiedy stan pacjenta już się ustabilizował, można było go przesłuchać i przedstawić mu zarzuty.
  Okazało się bowiem, że kobieta z osiedla Oświecenia nie była jego jedyną ofiarą. Wcześniej, na osiedlu Jagiellońskim 23-latek uderzył w głowy butelką także dwie inne poznanianki. Sąd postanowił umieścić go za kratkami.

  Nie wiadomo jeszcze, czy do aresztu trafią również dwaj mężczyźni, którzy napadli na kobietę odbierającą pieniądze z punktów Lotto. - Do napadu doszło w środę przy ulicy Hetmańskiej. Kobieta wchodząca do sklepu została zaatakowana przez jednego z agresorów, po chwili pojawił się drugi - mówi Zbigniew Paszkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Mężczyźni wyrwali kobiecie torebkę i uciekli.

  Funkcjonariusze mieli ogólny rysopis sprawców, zaczęli więc ich szukać. Namierzyli podejrzanych przy ulicy Łukaszewicza. Dwaj 30-latkowie zostali złapani. Mieli przy sobie zrabowaną torebkę, a w niej - większość skradzionych pieniędzy (jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, chodzi o kilka tysięcy złotych).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo