Sąd: Uchylony wyrok wobec dwóch pracownic Żabki

  Sąd: Uchylony wyrok wobec dwóch pracownic Żabki

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwie byłe kadrowe z Żabki ponownie staną przed sądem jako oskarżone o namawianie przyszłych ajentów do fałszowania podpisów współmałżonków na wekslach i oświadczeniach wekslowych.
  We wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu uchylił wyrok skazujący Jolantę B. i Barbarę M. na kary więzienia w zawieszeniu oraz kilkutysięczne grzywny.

  Zaskarżył go obrońca oskarżonych, który tydzień temu podczas rozprawy odwoławczej w drugiej instancji kwestionował wiarygodność świadków oskarżenia i intencje śledczych.

  - Sąd nie dostrzegł tego, że w tych latach dwie sprawy: Żabek i Biedronek, były prowadzone szczególnym trybem - mówił adwokat Maciej Gutowski.
  - Były one obiektem zainteresowania ówczesnego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. W jednej firmie mieli być wyzyskiwani ajenci, w drugiej - pracownicy. Śledztwo w sprawie Żabek było prowadzone w zupełnie innym kierunku i nie był to wątek nakłaniania do fałszowania podpisów współmałżonków.

  Według krakowskiej prokuratury, która przejęła umorzone w Poznaniu śledztwo, Jolanta B., szefowa kadr w poznańskiej Żabce, i Barbara M., starszy specjalista do spraw rekrutacji, popełniły to przestępstwo w 1999 roku.

  Kilka osób, które miały rzekomo nakłonić do fałszerstwa, Żabka pozwała potem do sądu, domagając się zapłaty nawet przeszło 100 tysięcy złotych.

  Sąd Apelacyjny, uchylając we wtorek wyrok, stwierdził, że sąd pierwszej instancji niezbyt wnikliwie ocenił dowody w sprawie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo