Poznań: Kto kupi Dom Książki?

  Poznań: Kto kupi Dom Książki?

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Miłośnicy książek mogą nadal spokojnie korzystać z niegdyś najpopularniejszej księgarni Poznania - Domu Książki na ulicy Gwarnej. Mimo, że prawie dwa lata temu budynek został wystawiony na sprzedaż (za ponad 20 mln złotych), chętnych wciąż brak.
  Budynek powstał w latach 70. XX wieku. To była jedna z najnowocześniejszych księgarni w Polsce (6 pięter, ponad 2 tys. metrów kw. powierzchni). Ponieważ wymaga generalnego remontu, na który nie stać spółki, jej zarząd podjął decyzję o sprzedaży. - Od tamtego momentu nic się nie zmieniło - mówi Renata Chmielnicka, prezes Domu Książki. - Budynek nadal jest wystawiony na sprzedaż, ale nie ma chętnych. Nie chcemy obniżać ceny. Możemy spokojnie czekać.

  Na piętrze, które niegdyś było przeznaczone na wynajem, teraz znajduje się magazyn książek przeniesiony z ulicy Towarowej.

  - Dostaliśmy miesięczny termin na wyprowadzkę ze starego magazynu, a tutaj całe piętro stało wolne - twierdzi prezes Chmielnicka. - Teraz mamy wszystko na miejscu. I możemy spokojnie czekać na rozwój sytuacji.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo