Poznań: Mieszkańcy ulicy Staszowskiej poczekają na...

  Poznań: Mieszkańcy ulicy Staszowskiej poczekają na kanalizację

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jeszcze w lutym, po deklaracjach Aquanetu i Zarządu Dróg Miejskich mieszkańcy ulicy Staszowskiej mieli nadzieje, że wkrótce na ich ulicy budowana będzie kanalizacja sanitarna i deszczowa. Przypomnijmy, że posesje położone przy tej ulicy są od kilku lat zalewane przy okazji każdego większego deszczu. Od listopada ubiegłego roku ich ogrody, garaże, kotłownie są pod wodą. Gdy opisaliśmy ich dramatyczną sytuację, pojawiły się deklaracje, że uda się mieszkańcom ulicy pomóc. Aquanet uzależniał działanie od unijnej dotacji, zaś Zarząd Dróg Miejskich od zasobności tegorocznego budżetu. Była szansa, że kanalizacja deszczowa i sanitarna powstanie w drugiej połowie tego roku.
  Dziś już wiemy, że mieszkańcy Staszowskiej będą musieli czekać na budowę znacznie dłużej.

  - W sprawie problemów na ulicy Staszowskiej spotkaliśmy się z przedstawicielami Aquanetu i ZDM - informuje Wiesław Kalina, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. -
  Niestety, okazało się, że Aquanet nie dostał dofinansowania z Unii Europejskiej na ten projekt. Również w kasie Zarządu Dróg Miejskich nie ma w tym roku pieniędzy na budowę kanalizacji deszczowej na tej ulicy. Gotowa jest natomiast dokumentacja techniczna kanalizacji sanitarnej, zaś ZDM zamierza zlecić wykonanie dokumentacji na kanalizację deszczową.

  Kiedy więc mieszkańcy ulicy Staszowskiej doczekają się budowy tak oczekiwanej inwestycji?

  - Myślę że optymistyczny termin to przełom roku 2012 i 2013 - twierdzi W. Kalina. - Ta ulica nie jest jedyną, która ma takie problemy, a pieniędzy w budżecie jest niewiele.

  Mieszkańcy Staszowskiej są mocno rozgoryczeni.

  - Miasto nas totalnie lekceważy - uważa Dorota Adam-czyk, właścicielka jednej z posesji. - To nie jest przecież problem, który pojawił się nagle. Czujemy się obywatelami drugiej kategorii.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo