ZNTK: Pora gasić światło

  ZNTK: Pora gasić światło

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z hal przy ulicy Roboczej w Poznaniu już od dawna nie dochodzą odgłosy pracy. Pusto jest też pod zakładową bramą. Niegdyś wielkie ZNTK Poznań, dziś to tak naprawdę tylko niezatapialny zarząd i budynki przy Roboczej. A i te wskutek decyzji sądu niedługo ze spółką będzie łączył tylko napis na jednej z hal.
  ZNTK: Pora gasić światło
  Nie ma się co oszukiwać - załogę ZNTK przy spółce trzymają tylko zaległe pensje. Kiedy dług zostanie spłacony, wtedy z chęcią pożegnają się z firmą, która pozbawiła ich nie tylko pieniędzy, ale nerwów, zdrowia i godności. Przez wiele miesięcy i inspekcja pracy, i prokuratura były bezsilne wobec działań zarządu.

  Jeśli władze spółki i tym razem nie złamią obietnic, w maju pracownicy odzyskają wszystkie zaległe wypłaty. Firma nie ma nowych kontraktów, czyli ponad 200-osobowa załoga nie ma co liczyć na pracę. Kto zgasi światło w ZNTK Poznań?

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a gdzie się podziały solidaruchy

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  pytam sie gdzie sie podziały zakładowe solidaruchy które obiecały robotnikom złote góry jak obala komunę ha,ha,ha widzisz naiwny narodzie jak Cię wyrolowały eskole,miała byc druga Japonia a jest...rozwiń całość

  pytam sie gdzie sie podziały zakładowe solidaruchy które obiecały robotnikom złote góry jak obala komunę ha,ha,ha widzisz naiwny narodzie jak Cię wyrolowały eskole,miała byc druga Japonia a jest Bangladeszzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo