Media: Rada Merkurego wybrała zarząd

  Media: Rada Merkurego wybrała zarząd

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rada nadzorcza publicznego Radia Merkury wybrała wczoraj nowy zarząd rozgłośni. O dwa miejsca w zarządzie starało się dziewięciu kandydatów. Mariusz Szymyślik został prezesem rozgłośni, a jego zastępcą dotychczasowy członek zarządu Ryszard Ćwirlej.
  Na dwa miejsca chętnych było dziewięć osób. Mariusz Szymyślik jest dziennikarzem ekonomicznym od 15 lat związanym z Radiem Merkurym. Jest też członkiem zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W Merkurym zarządza też marką MC Radia - miejskiej anteny publicznej rozgłośni.

  Jego zastępcą i zarazem drugim członkiem zarządu radia został Ryszard Ćwirlej, który pełni tę funkcję od czerwca 2010. Wybór ten musi jeszcze zatwierdzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

  Scenariusz przesłuchania w przypadku wszystkich kandydatów do zarządu Merkurego był taki sam. W pierwszej części chcący pracować w Merkurym musieli dokładnie w dziesięć minut opowiedzieć o strategii spółki w najbliższych latach, a także przedstawić swoją rolę w zarządzie radia.

  "Czy kandydat dopuszcza straty w funkcjonowaniu spółki? Jak widzi MC Radio w kontekście strategii spółki? Jak wygląda przygotowanie spółki do cyfryzacji?" - taki zestaw trzech pytań od
  przewodniczącego rady nadzorczej Piotra Frydryszka otrzymywali wszyscy kandydaci do zarządu radia.

  Po nich przychodził czas na losowanie kopert z kolejnymi czterema pytaniami. Dotyczyły one prawa prasowego, funkcjonowania mediów publicznych, a także kwestii związanych z funkcjonowaniem spółek handlowych.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  faworyt

  km (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Ale wielkie zaskoczenie ;) Faworyt znany byl od poczatku, to dla niego Frydrych zmienił warunki konkursu (pkt dot doswiadczenia w zarzadzaniu)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo