Piła: Obwodnica S11 bliżej? Trwa inwentaryzacja przyrody

  Piła: Obwodnica S11 bliżej? Trwa inwentaryzacja przyrody

  Agnieszka Kledzik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Powstał zespół zajmujący się inwentaryzacją przyrody wzdłuż przyszłej obwodnicy S11. Na trasie od Chrustowa do Piły przyrodnicy mają zbadać, policzyć i udokumentować florę i faunę.
  - To jest 20 osób, rzadko się zdarza, aby tak szeroki zespół pracował nad inwentaryzacją - mówi dr Paweł Owsianny, kierownik przyrodników.

  Bez tego dokumentu nie będą mogły ruszyć prace przy planowanej obwodnicy Piły i Ujścia. Jeszcze nie ma wytyczonej jednej trasy, ale już wiadomo, że droga ma omijać oba miasta. Przyrodnicy mają przed sobą trudne zadanie.

  - Głównym wykonawcą jest firma z Gdańska, a zleceniodawcą jest firma Acer z Olsztyna jeden z największych krajowych specjalistów od trudnych drogowych tematów, oni zajmowali się opracowaniami w Dolinie Rospudy. Te trudne przypadki teraz są w Pile - tłumaczy dr Paweł Owsianny.
  Pomiędzy Piłą a Ujściem mamy i Dolinę Noteci, i obszary chronione Natura 2000, i ostoję pilską z siedliskami ptaków.

  - Mogę zapewnić, że inwentaryzacja będzie przygotowana na najwyższym poziomie, takim, jakiego nie zakwestionuje nam Bruksela i nie zatrzyma nam tego projektu i ze swej strony mogę powiedzieć, że we wrześniu będzie gotowy raport, który pozwoli przystąpić do dalszych etapów inwestycji - dodaje Owsianny.

  Bez tego dokumentu nie mogą ruszyć żadne prace. A na konkrety czekają mieszkańcy Ujścia. Pod koniec marca przez dwie godziny blokowali drogę krajową nr 11. Domagali się w ten sposób przyspieszenia budowy obwodnicy. Przez to kilkutysięczne miasteczko latem przejeżdża nawet 25 tysięcy samochodów, w tym ciężarówki, od których pękają mury.

  Czytaj także: Ujście: Była blokada - będzie petycja w sprawie obwodnicy

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo