Poznań: Nie będzie można przejechać do Junikowa

  Poznań: Nie będzie można przejechać do Junikowa

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kolejni kierowcy będą mieli powody do narzekań. Skończy się co prawda remont Przybyszewskiego, jednak zacznie następny. Przez około dwa miesiące nieprzejezdna będzie Grunwaldzka w stronę Junikowa, a Bułgarska zostanie zwężona. I to już niedługo. Wszystko wskazuje na to, że prace rozpoczną się w nocy z niedzieli na poniedziałek.
  Poznań: Nie będzie można przejechać do Junikowa
  Prace na ulicy Grunwaldzkiej odczują nie tylko poznaniacy, ale również mieszkańcy Skórzewa, czy Plewisk. Częściowo odczują je zapewne także kierowcy dojeżdżający z Wysogotowa, Dąbrowy czy Przeźmierowa (teraz ruch z Poznania do tych miejscowości rozkłada się na dwie trasy). Prace wykonywane będą w ramach przebudowy Bułgarskiej.

  - Kolejny etap wymaga zamknięcia fragmentów ulicy Bułgarskiej oraz Grunwaldzkiej - wyjaśnia Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich.
  Bułgarską kierowcy będą jeździć zygzakiem, tak by ominąć zamknięte fragmenty (odcinek między Ptasią a Rumuńską - w stronę Grunwaldzkiej oraz od Grunwaldzkiej do Rumuńskiej - w stronę Marcelińskiej). Na całym tym odcinku będzie się jeździło wolniej, ponieważ kierowcy będą mieli do dyspozycji mniej pasów.

  Czytaj także: Bez zwolnień się nie obędzie. Do 2015 r. PKS ma zatrudniać 215 osób

  Jeszcze gorzej będzie na ulicy Grunwaldzkiej. Ta zostanie zamknięta na odcinku między Bułgarską a Ściegiennego. Objazd zostanie oznakowany.
  - Ulicą Marszałkowską i Bułgarską - wyjaśnia Wesołowska. - Na skrzyżowaniu tych ulic pojawi się sygnalizacja świetlna, która będzie sterowała ruchem.
  Drogowcy radzą jednak, by remontowany fragment omijać jadąc ulicami Grochowską i Promienistą do Taczanowskiego i Jugosłowiańskiej. Marszałkowska nie jest bowiem szeroka i łatwo może się korkować.

  Spokojni mogą za to być pasażerowie tramwajów linii numer 1, 6, 13 i 15. Prace nie zajmą torowiska. Gorzej będą mieli pasażerowie autobusów. One również będą kursowały wyznaczonymi przez drogowców objazdami.
  Jednak najbardziej prac obawiają się kierowcy.

  - Codziennie odwożę żonę na ulicę Węgorka. Chyba ją namówię, żeby przez czas remontu korzystała z tramwajów - mówi Tomasz Rojkowski.
  Kolejny etap remontu Bułgarskiej odczują też kibice. Choćby 16 kwietnia, kiedy Lech spotka się na poznańskim stadionie z Legią Warszawa. Jak zapewnić bezpieczny dojazd i powrót ze stadionu otoczonego placem budowy? Wstępny projekt już jest, ale musi jeszcze zostać omówiony i zaakceptowany między innymi przez drogowców, MPK, przedstawicieli Lecha i policję.

  Wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik. Jak choćby kwestia przeniesienia tymczasowego przystanku autobusowego, z którego dotychczas korzystali kibice.

  Po zakończeniu tego etapu przebudowy ulica Bułgarska (na odcinku między Marcelińską a Grunwaldzką) będzie dwupasmowa w obu kierunkach. W projekcie jest między innymi budowa kanału deszczowego oraz chodników, drogi rowerowej, miejsc postojowych, zatok autobusowych i oświetlenia. Drogowcy zadbają też o zieleń oraz budowę sygnalizacji świetlnych (znajdą się na dwóch skrzyżowaniach: z ulicami Marszałkowską i Ptasią, co rozwiąże problem z wyjazdem). Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł. Prace mają się zakończyć w sierpniu.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grunwaldzka a Mecze na" STADIO KOMUNALE"

  KIBIC WARTY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Proszę powiedzieć jak dojechać na parking VIP,jeżeli ul. Węgorka chcecie zamknąć?Pozdrawiam ZDM POSIR POLICJĘ i RAJCÓW MIASTA.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O jakiej Grunwaldzkiej mowa? "Ta zostanie zamknięta na odcinku między Bułgarską a Ściegiennego."

  7658 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Może należałoby sprawdzić zanim się napisze?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo