Poznań: Mandaty na osiedlu Radojewo

  Poznań: Mandaty na osiedlu Radojewo

  JAN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Mandaty na osiedlu Radojewo

  ©Straż Miejska w Poznaniu

  Dość szokująco zakończyła się kontrola miejskich strażników na osiedlu Radojewo. Jak się okazało na 58 skontrolowanych nieruchomości aż w 15, czyli 25 procent jest na bakier z regulaminem porządku i czystości.
  Poznań: Mandaty na osiedlu Radojewo

  ©Straż Miejska w Poznaniu

  Strażnicy zaczęli kontrolować osiedle po sygnałach, że ulicą Podbiałową płyną ścieki. Jak się okazało fekalia z dwóch budynków płynęły do nieczynnej już od lat oczyszczalni ścieków w dawnej mleczarni. Nieczystości wypływały ze skorodowanych zbiorników i przenikały do gruntu. Po tym odkryciu miejscy strażnicy postanowili sprawdzić wszystkie nieruchomości na ulicach Podbiałowej, Piołunowej, Kminkowej, Halszki oraz Radojewo, czyli 58 posesji.


  Mandatami w wysokości od 100 do 500 złotych ukarano 15 właścicieli. W 4 przypadkach nie posiadali umów i pojemników do gromadzenia odpadów stałych, w 8 nie posiadali umów i rachunków na opróżnianie szamba natomiast w 3 przypadkach, nie posiadali niczego. 8 właścicieli musi stawić się w siedzibie referatu Piątkowo z kompletem rachunków i aktualnymi umowami (nie zastano ich w trakcie kontroli).

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500 zł za spuszczanie gó..a na ulicę?

  marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  To chyba jakaś kpina! Powinno być co najmniej tyle, ile byłoby za roczny wywóz nieczystości z szamba x ilość lat istnienia budynku + solidna kara! Tylko kilkudziesięciotysięczne kary pozwolą...rozwiń całość

  To chyba jakaś kpina! Powinno być co najmniej tyle, ile byłoby za roczny wywóz nieczystości z szamba x ilość lat istnienia budynku + solidna kara! Tylko kilkudziesięciotysięczne kary pozwolą opanować zjawisko dzikiego zrzutu nieczystości, dziurawych szamb i podrzucania śmieci gdzie popadnie (najczęściej do lasu)!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo