Poznań: Inauguracja Europejskiego Roku Wolontariatu

  Poznań: Inauguracja Europejskiego Roku Wolontariatu

  ROI

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu odbyła się wczoraj uroczysta inauguracja Europejskiego Roku Wolontariatu. Z tej okazji działający przy szkole "Wolontariusze Świętego Floriana" zorganizowali spotkanie - "Popołudnie z kabaretem".
  W imprezie udział wzięli członkowie stowarzyszenia "Mali bracia Ubogich", a także fundacji "Niesiemy Nadzieję" oraz Wolontariusze z Gimnazjum nr 61 i 62.

  Wśród wielu atrakcji, których dostarczył program artystyczny, inauguracja stała się okazją do spotkania różnych pokoleń. Bo w imprezie udział wzięli m.in. seniorzy ze stowarzyszenia "Mali bracia Ubogich". To tylko jedno z kilku stowarzyszeń, które współpracują z wolontariuszami św. Floriana.
  Uczniowie gimnazjów zostali zaproszeni na spotkanie w ramach projektu "Wolontariusze Świętego Floriana wraz z przyjaciółmi - życzliwi i pomocni potrzebującym".

  - Oprócz doznań artystycznych, których dostarczyły kabarety, najważniejsze jest spotkanie różnych pokoleń w jednym miejscu oraz możliwość wymiany doświadczeń - podkreśla Hanna Jakubowska, szkolny pedagog.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo