Sport

    Medalowe sukcesy pływaków Warty

    Medalowe sukcesy pływaków Warty

    Marek Lubawiński

    Głos Wielkopolski

    Głos Wielkopolski

    Oddanie do użytku Term Maltańskich przeciągnie się na pewno w czasie, ale to nie wpływa, przynajmniej na razie, na wyniki osiągane przez pływaków poznańskiej Warty, a jednocześnie uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 3 w Poznaniu - Gimnazjum nr 31 im. Macieja Frankiewicza, którzy na ostatnich mistrzostwach Polski juniorów wywalczyli łącznie 27 medali (osiem złotych, osiem srebrnych i 11 brązowych).
    Młodzi pływacy poznańskiej Warty to krajowa czołówka

    Młodzi pływacy poznańskiej Warty to krajowa czołówka ©Archiwum

    Grupa 14-latków (trener Grzegorz Płóciniak) podczas rywalizacji w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła sześć medali - Paulina Mendowska srebrny i brązowy, Natalia Cecere brązowy, pozostałe trzy krążki to zdobycz dziewczęcych sztafet.

    Juniorzy 15-letni (trener Krzysztof Kaczała) po raz trzeci wygrali klasyfikację medalową mistrzostw, zdobywając 11 medali - pięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe. W tym gronie brylowała Joanna Cieślak, która aż trzykrotnie stawała na najwyższym podium, dwa złote krążki i srebrny to dorobek Katarzyny Kasperek, Jan Chrościński i Remigiusz Wiatro-wski zdobyli brązowe medale, a do tego dochodzą dwa srebrne medale sztafety dziewcząt i srebrny sztafety chłopców. Dodajmy, że Joanna Cieślak swoimi wynikami zdobyła klasę mistrzowską.

    Z kolei juniorzy 16-letni (trener Michał Kaznowski) przywieźli z mistrzostw 10 medali - Sylwia Ciesielska dwa złote, srebrny i dwa brązowe, Arkadiusz Osses złoty i brązowy, Jan Urba-niak srebrny i brązowy oraz brązowy sztafeta chłopców.

    Bardzo dobrze zaprezentowali się też uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 , którzy startowali w I rundzie międzyregionalnych drużynowych mistrzostw młodzików. Świetne wyniki osiągnęli podopieczni trenera Mariusza Ludwiczaka - uczniowie z klasy piątej Hanna Widła, Kornelia Trafas, Martyna Jujeczka, Mateusz Ratajczak oraz Julia Ostrowska, uczennica klasy szóstej.


    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Jagiellonia Białystok Live 18 36 11 3 4 32-16
    2 Lechia Gdańsk Live 18 36 11 3 4 28-22
    3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 18 30 9 3 6 22-23
    4 Legia Warszawa Live 18 29 8 5 5 33-21
    5 Lech Poznań Live 18 28 8 4 6 27-18
    6 Zagłębie Lubin Live 18 27 7 6 5 25-20
    7 Pogoń Szczecin Live 18 25 6 7 5 30-24
    8 Wisła Kraków Live 18 24 7 3 8 29-33
    9 Arka Gdynia Live 18 23 6 5 7 20-24
    10 Korona Kielce Live 18 23 7 2 9 25-37
    11 Śląsk Wrocław Live 18 22 5 7 6 20-24
    12 Piast Gliwice Live 18 22 5 7 6 19-26
    13 Cracovia Live 18 19 4 7 7 27-25
    14 Wisła Płock Live 18 18 4 6 8 19-23
    15 Ruch Chorzów Live 18 17 5 2 11 24-33
    16 Górnik Łęczna Live 18 15 3 6 9 18-29