Medalowe sukcesy pływaków Warty

Marek Lubawiński
Młodzi pływacy poznańskiej Warty to krajowa czołówka
Młodzi pływacy poznańskiej Warty to krajowa czołówka Archiwum
Oddanie do użytku Term Maltańskich przeciągnie się na pewno w czasie, ale to nie wpływa, przynajmniej na razie, na wyniki osiągane przez pływaków poznańskiej Warty, a jednocześnie uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 3 w Poznaniu - Gimnazjum nr 31 im. Macieja Frankiewicza, którzy na ostatnich mistrzostwach Polski juniorów wywalczyli łącznie 27 medali (osiem złotych, osiem srebrnych i 11 brązowych).

Grupa 14-latków (trener Grzegorz Płóciniak) podczas rywalizacji w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła sześć medali - Paulina Mendowska srebrny i brązowy, Natalia Cecere brązowy, pozostałe trzy krążki to zdobycz dziewczęcych sztafet.

Juniorzy 15-letni (trener Krzysztof Kaczała) po raz trzeci wygrali klasyfikację medalową mistrzostw, zdobywając 11 medali - pięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe. W tym gronie brylowała Joanna Cieślak, która aż trzykrotnie stawała na najwyższym podium, dwa złote krążki i srebrny to dorobek Katarzyny Kasperek, Jan Chrościński i Remigiusz Wiatro-wski zdobyli brązowe medale, a do tego dochodzą dwa srebrne medale sztafety dziewcząt i srebrny sztafety chłopców. Dodajmy, że Joanna Cieślak swoimi wynikami zdobyła klasę mistrzowską.

Z kolei juniorzy 16-letni (trener Michał Kaznowski) przywieźli z mistrzostw 10 medali - Sylwia Ciesielska dwa złote, srebrny i dwa brązowe, Arkadiusz Osses złoty i brązowy, Jan Urba-niak srebrny i brązowy oraz brązowy sztafeta chłopców.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 , którzy startowali w I rundzie międzyregionalnych drużynowych mistrzostw młodzików. Świetne wyniki osiągnęli podopieczni trenera Mariusza Ludwiczaka - uczniowie z klasy piątej Hanna Widła, Kornelia Trafas, Martyna Jujeczka, Mateusz Ratajczak oraz Julia Ostrowska, uczennica klasy szóstej.