Prokuratura: Śledczy umorzyli sprawę sterylizacji Wioletty...

  Prokuratura: Śledczy umorzyli sprawę sterylizacji Wioletty Szwak

  LUCA, ANT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznańska Prokuratura Okręgowa ponownie umorzyła sprawę dotyczącą sterylizacji Wioletty Szwak. W opinii śledczych działanie medyków było uzasadniane, bo w przyszłości kolejna ciąża mogła zagrażać życiu pani Szwak.
  Do zabiegu doszło w szpitalu w Szamotułach bez wiedzy i zgody pacjentki. Kobieta trafiła do lecznicy, by urodzić córkę. Sprawę małej Róży poznała potem cała Polska, bo sąd zabrał rodzicom dziewczynkę uznał, że są niezaradni życiowo i nie będą w stanie zapewnić dziecku odpowiedniej opieki. Potem jednak dziecko wróciło do biologicznych rodziców.

  Wioletta Szwak nie może już zażalić się na decyzję poznańskiej prokuratury. Bo obecne umorzenie jest drugim w tej samej sprawie - prokuratura zajmowała się sprawą dwukrotnie, bo po pierwszym umorzeniu ponowne zbadanie sprawy nakazał sąd.

  Jak powiedziała nam Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prokuratury, Wioletta Szwak lub jej pełnomocnik mogą wystąpić jedynie na drogę sądową z prywatnym aktem oskarżenia przeciwko lekarzom.


  Nie zgadzam się z decyzją prokuratury - mówi mec. Małgorzata Heller-Kaczmarska, reprezentująca Wiolettę Szwak w sądzie. - Mamy miesiąc na złożenie prywatnego aktu oskarżenia i rozważamy taką możliwość.

  Dla mnie jest to ogromna ulga, bo wbrew wielu, którzy zarzucali nam najgorsze przestępstwa, okazało się, że nasi lekarze robili wszystko by pacjentkę ratować, a nie krzywdzić. - mówi dr Andrzej Leja, dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach - Choć były to działania niestandardowe to ocena tych działań przez prokuraturę jest jednoznaczna. Lekarze ratowali pacjentkę - dodaje Leja


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo