Poznań: Szafa pełna marihuany na Jeżycach

  Poznań: Szafa pełna marihuany na Jeżycach

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wyjątkowego pecha miał młody mieszkaniec Jeżyc. Gdyby obok niego nie zamieszkał obcokrajowiec, wiele czasu mogło upłynąć zanim zainteresowałaby się nim policja. Gdyby tuż przed wizytą mundurowych nie zaglądał do szafy z konopiami, woń marihuany nie rozeszłaby się po mieszkaniu tak bardzo, że dzielnicowych niemal odrzuciło od jego drzwi... Ale po kolei.
  Policjanci zatrzymali 21-latka

  Policjanci zatrzymali 21-latka ©A. Dembiński

  W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzali wywiad środowiskowy na temat jednego z cudzoziemców, którzy mieszkają na Jeżycach. Jak zwykle w takich sprawach, musieli porozmawiać z sąsiadami, wypytać, jaką mają opinię o obcokrajowcu, dowiedzieć się, czy nie sprawia kłopotów. Zapukali więc do mieszkania obok tego, zajmowanego przez cudzoziemca.

  - Otworzył nam młody mężczyzna. Bardzo zdenerwował się na nasz widok, zaczęły mu się trząść ręce - mówią funkcjonariusze i dodają: - Od początku było jasne, dlaczego tak bardzo przeraziła go nasza wizyta: z mieszkania czuć było silną woń marihuany.

  Policjanci
  weszli do środka. Na kanapie leżała kartka, a na niej susz, lufka i słoik z kwiatostanami konopi indyjskich. Gdy mundurowi spytali, gdzie jeszcze ma środki odurzające mężczyzna wskazał... przenośną szafę.

  Był to mebel z materiału opiętego na stelażu. Czarny materiał od środka był powleczony folią termoaktywną. Zapięcia były na zamek błyskawiczny, dodatkowo uszczelnione zakładką na rzepy. Wewnątrz policjanci zobaczyli sznurki, na których rozwieszone były fragmenty konopi, na dnie wysypany był susz. W szafie była również aparatura oświetleniowa, wentylacyjna i konewka, co może świadczyć o tym, że wcześniej uprawiano w niej rośliny.

  Policjanci zatrzymali 21-latka i zabezpieczyli przenośną uprawę oraz narkotyki znalezione w mieszkaniu. Teraz sprawdzają od jak dawna mężczyzna uprawiał konopie i czy komuś sprzedawał uzyskaną marihuanę.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo