Murowana Goślina: Drogi przypominają wielki plac budowy

  Murowana Goślina: Drogi przypominają wielki plac budowy

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Murowana Goślina: Drogi przypominają wielki plac budowy
  Od lipca ubiegłego roku drogi w okolicach Murowanej Gośliny przypominają plac budowy. W najbliższym czasie utrudnień jeszcze przybędzie.
  Murowana Goślina: Drogi przypominają wielki plac budowy
  W sobotę i niedzielę za sprawą maratonu rowerowego samochodami nie będzie można wjechać na rynek osiedla Zielone Wzgórza. Objazd jednokierunkowy wyznaczono ulicami: Krętą, Długą, Cegielskiego, Kościelną, Leśną i Źródlaną.

  Również z powodu maratonu w niedzielę, na drodze wojewódzkiej Poznań-Wągrowiec, przy stacji paliw Orlen, zostanie ustawiona szykana zmuszająca do ograniczenia prędkości do 30 km/h. Kawalkada rowerzystów przetnie drogę wojewódzką w trzech grupach - pierwsza krótko po godz. 10, a kolejne około 11.05 i 11.20.

  Ale problemy związane z maratonem rowerowym to dopiero wstęp do tego, co czeka mieszkańców Murowanej Gośliny w najbliższych miesiącach. Od poniedziałku, z powodu remontu, nie będzie można przejechać - ani przejść - przez most na rzece Trojance w ciągu ulicy Raduszyńskiej. Przywrócenie ruchu pieszych planowane jest na drugą połowę lipca. Samochody będą mogły tamtędy ponownie przejeżdżać dopiero w drugiej połowie sierpnia.

  Objazdy od strony Bolechowa prowadzone zostały przez osiedle Zielone Wzgórza ulicami: Długą, Poznańską i Mściszewską. Podróżujący od strony Mściszewa w stronę Bolechowa muszą skierować się ulicami: Mściszewską, Poznańską i Długą. - Mamy nadzieję, że zamknięcie mostu nie spowoduje wielkiego zamieszania - mówi Wioletta Wojciechowska z Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina.

  Oprócz mostu przebudowany zostanie odcinek jezdni o długości 532 metrów. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie uliczne.

  Utrudnienia kierowcy napotykają również na drodze gminnej między os. Zielone Wzgórza a Bolechowem. W przyszłości będzie się ona krzyżować z obwodnicą. Obecnie obowiązuje tam ruch wahadłowy, ustawiono też sygnalizację świetlną. Kolejne utrudnienie można napotkać na skrzyżowaniu drogi Poznań - Wągrowiec z drogą Murowana Goślina - Rogoźno.

  Jak mówi Maciej Hewusz, manager projektu z firmy Skanska, w najbliższych tygodniach utrudnienia spowodowane budową obwodnicy będą stopniowo znikać.
  - W przyszłym tygodniu zaczniemy układać masę bitumiczną w rejonie skrzyżowania obwodnicy z drogami na Wągrowiec oraz Rogoźno, a pod koniec kwietnia chcemy ułożyć nawierzchnię na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą Zielone Wzgórza - Bolechowo - wyjaśnia Maciej Hewusz.

  Obwodnica Murowanej Gośliny to 9,3 km. Jak zapewniają drogowcy, jeśli tylko nie będzie zbyt często padał deszcz, budowę zakończą 15 listopada. Obwodnica będzie miała jednopasmową jezdnię o szerokości 7 metrów i utwardzone pobocza. Skanska buduje też estakadę nad doliną rzeki Trojanki. I właśnie ten obiekt (z powodu ukształtowania terenu oraz słabonośnych gruntów) jest najtrudniejszym elementem budowy. Estakada ma 215 metrów długości. Drogowcy kończą właśnie budowę filarów, na których ułożona zostanie pozostała część konstrukcji oraz jezdnia.

  Obwodnica kosztuje ok. 60 mln zł (do inwestycji dołożyła się Unia Europejska). Zabiegi o jej budowę trwały blisko 10 lat.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jezdnia jednopasmowa??

  fafik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  "Obwodnica będzie miała jednopasmową jezdnię o szerokości 7 metrów i utwardzone pobocza. "
  Nie ma czegoś takiego, jak jezdnia jednopasmowa. Jezdnie mają PASY a nie pasma.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo