Poznań: Na Cytadeli jednak będzie misterium

  Poznań: Na Cytadeli jednak będzie misterium

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Na Cytadeli jednak będzie misterium

  ©archiwum

  Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, jednak się odbędzie. Dziś poznamy datę tegorocznego widowiska.
  Poznań: Na Cytadeli jednak będzie misterium

  ©archiwum

  To efekt wczorajszego porozumienia zawartego między Urzędem Miasta a stowarzyszeniem Legion X.

  Obie strony już wcześniej uzgodniły wszelkie szczegóły. Na przeszkodzie stał jedynie termin wystawienia misterium. Miasto chciało, by zgodnie z tradycją, przedstawienie odbyło się w sobotę, dzień przed Niedzielą Palmową. Jednak w tym terminie Legion X uczestniczy już w innej imprezie, a konkretnie w święcie Rzymu.


  - Uzgodniliśmy właśnie termin wystawienia misterium, więc na pewno się ono odbędzie - zapewniał nas wczoraj Robert Ostafiński-Bodler, szef rady nadzorczej Legionu X. - Nie mogę jednak zdradzić dokładnej daty, bo uzgodniliśmy ze Sławomirem Hincem, zastępcą prezydenta Poznania, że miasto poinformuje o szczegółach na konferencji prasowej - dodaje.

  Urząd zamierza podać dokładną datę misterium dzisiaj o godzinie 12. Z naszych informacji wynika, że będzie to 9, 20 lub 22 kwietnia.

  Tegoroczne misterium stało pod znakiem zapytania, bo jego dotychczasowi organizatorzy przenieśli swoje widowisko do Warszawy. Dlatego wszystko wskazywało, że w tym roku poznaniacy nie zobaczą misterium, które w przeszłości cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem. Z pomocą niespodziewanie przyszedł jednak Legion X, stowarzyszenie zajmujące się rekonstrukcją rzymskich legionów z okresu życia Jezusa.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ustawka na Cytadeli

  beata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Mając na uwadze profesje,jakie na codzień wykonują "aktorzy",można się spodziewać niezłej jatki !!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo