Prokuratura: Wrocław zbada przeciek w sprawie Jarosława...

  Prokuratura: Wrocław zbada przeciek w sprawie Jarosława Ziętary

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na początku marca br. Komitet Społeczny "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary" wystąpił do Prokuratury Generalnej z apelem o spowodowanie wszczęcia umorzonego w 1999 roku śledztwa w sprawie porwania Ziętary oraz równoległe zbadanie przecieku poufnych informacji do przestępcy wskazywanego przez świadków jako sprawca zabójstwa dziennikarza.
  Reprodukcja wydania Gazety Poznańskiej z materiałem o zaginięciu Jarosława ZIętaryW

  Reprodukcja wydania Gazety Poznańskiej z materiałem o zaginięciu Jarosława ZIętaryW ©Waldemar Wylegalski

  We wtorek nadeszła odpowiedź na apel. Sławomir Górnicki, zastępca dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego PG poinformował, że prokurator generalny polecił Prokuraturze Apelacyjnej we Wrocławiu zbadać sprawę przecieku. Zarazem w Prokuraturze Generalnej uznano, że decyzja o podjęciu na nowo śledztwa w sprawie porwania Ziętary należy do kompetencji Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu. Skierowano do niej pismo w tej sprawie.

  - Obecnie trwa rozpatrywanie sprawy. Śledztwo dotyczące dziennikarza jest nadal umorzone - poinformował nas Marek Konieczny, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

  W wydanym oświadczeniu Komitet Społeczny stwierdził, że zasadniczą kwestią jest wznowienie i przekazanie prokuraturze spoza Poznania śledztwa dotyczącego porwania Jarosława Ziętary. Póki ten postulat nie zostanie spełniony, prowadzone będą dalsze starania w tej sprawie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo