Rekordowe zwycięstwo piłkarek Medyka POLOmarket. Wygrały w Katowicach aż 20:0!

Radość piłkarek Medyka Konin
Radość piłkarek Medyka Konin Kamil Strajch
Jeszcze tylko dwa dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich kolejkach ekstraligi dzielą piłkarki Medyka POLOmarket Konin od obrony zdobytego w poprzednim sezonie tytułu mistrzyń Polski. W niedzielę koninianki rozgromiły na wyjeździe drużynę 1FC Katowice 20:0!

– Pierwsza połowa w naszym wykonaniu byłą naprawdę bardzo fajna. W przerwie dokonałem trzech zmian dając odpocząć wszystkim ofensywnym pomocniczkom i zanim zespół ponownie złapał właściwy rytm, katowiczanki przez kwadrans unikały kolejnych strat. Później znowu nasza przewaga zaczęła przynosić efekty bramkowe. To nasze rekordowe zwycięstwo w ekstralidze. Dotychczas najwyższą wygraną było 13:0 z AJD ISD Gol Częstochowa – powiedział zadowolony trener Medyka POLOmarket Roman Jaszczak.

Aż sześć bramek i to w jednej połowie, strzeliła w Katowicach Ewa Pajor, między 28. a 32. minutą notując klasycznego hat tricka. W drugiej części, klasycznego hat tricka ustrzeliła z kolei Sylwia Matysik – między 73. a 82. minutą. Na listę strzelczyń wpisała się nawet bramkarka Medyka Szymańska, która wykorzystała rzut karny.

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. W czwartek o 16.30 koninianki, które są liderkami tabeli wyprzedzając lepszym bilansem spotkań bezpośrednich Zagłębie Lubin, zagrają w Koninie z Górnikiem Łęczna, a w niedzielę 7 czerwca również o 16.30 na wyjeździe ze Stilonem Gorzów. W związku z finiszem ekstraligi planowany na 6 czerwca mecz z okazji jubileuszu 30-lecia z którąś z czołowych drużyn Europy odbędzie się prawdopodobnie 1 sierpnia.

1.FC Katowice – Medyk POLOmarket Konin 0:20 (0:12)
Bramki:
0:1 Aleksandra Sikora (4), 0:2 Sikora (12), 0:3 Ewelina Kamczyk (21), 0:4 Patrycja Balcerzak (27), 0:5 Ewa Pajor (28), 0:6 Pajor (30), 0:7 Pajor (32), 0:8 Anna Szymańska (35. karny), 0:9 Pajor (39), 0:10 Kamczyk (42), 0:11 Pajor (43), 0:12 Pajor (45), 0:13 Balcerzak (63), 0:14 Balcerzak (69), 0:15 Natalia Pakulska (71), 0:16 Sylwia Matysik (73), 0:17 Matysik (77), 0:18 Matysik (82), 0:19 Marta Woźniak (85), 0:20 Anna Gawrońska (89).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Szewczuk, Sławczewa, Grzywińska, Ficzay – Balcerzak (70. Sobolewska), Matysik – Sikora (46. Woźniak), Pajor (46. Zawiślak), Kamczyk (46. Pakulska) – Gawrońska.