Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań z Pomorzaninem Toruń w finale mistrzostw Polski

W niedzielnym finale 79. mistrzostw Polski w hokeju na trawie mężczyzn spotkają się, podobnie jak w sezonie poprzednim, Grunwald Poznań i Pomorzanin Toruń. Dwudniowy turniej finałowy rozgrywany jest w Toruniu.

W sobotnim półfinale najlepszy zespół sezonu zasadniczego Grunwald Poznań bardzo pewnie wygrał z AZS Politechnika Poznańska 6:0 (3:0). Znacznie trudniejszą przeprawę miał w półfinale broniący tytułu Pomorzanin Toruń., który w konfrontacji z AZS AWF Poznań okazał się lepszy dopiero w karnych zagrywkach. Mecz zakończył się remisem 1:1 (1:1), karne zagrywki wygrali torunianie 2:0.

W niedzielę o godz. 11 AZS Politechnika Poznańska i AZS AWF zagrają o brązowy medal MP. O godzinie 13 rozpocznie się finał. Na razie Grunwald ma w dorobku 18, natomiast Pomorzanin dwa złote medale mistrzostw kraju.

W pierwszym meczu barażowym o prawo gry w I lidze mężczyzn w sezonie 2015/2016 wicemistrz II ligi UKHT Ósemka Tarnowskie Góry pokonał występującego dotychczas w krajowej elicie LKS Rogowo 2:1 (1:0). Rewanż w niedzielę w Gąsawie.