Ostrów: Mimo długów planowali budowę boiska za 3 mln zł

  Ostrów: Mimo długów planowali budowę boiska za 3 mln zł

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Starostowie powiatu ostrowskiego spędzili wiele godzin nad zmianami budowy boiska

  Starostowie powiatu ostrowskiego spędzili wiele godzin nad zmianami budowy boiska ©Ryszard Binczak

  Czy rządząca do niedawna w powiecie ostrowskim lewica na czele ze starostą Włodzimierzem Jędrzejakiem zupełnie nie liczyła się z publicznym groszem? Można odnieść takie wrażenie, skoro w podostrowskiej gminie Przygodzice, zaledwie 400 metrów od nowiutkiego "Orlika", ruszyła budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią za blisko 3 miliony złotych.
  Starostowie powiatu ostrowskiego spędzili wiele godzin nad zmianami budowy boiska

  Starostowie powiatu ostrowskiego spędzili wiele godzin nad zmianami budowy boiska ©Ryszard Binczak

  - To nic innego jak wyrzucanie pieniędzy w błoto - mówi obecny starosta ostrowski, Paweł Rajski.
  Dziś nikt już nie chce się przyznać, kto wpadł na ten genialny pomysł, by w liczących sobie zaledwie dwa tysiące mieszkańców Przygodzicach, wybudować dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią i to w odległości zaledwie 400 metrów. Były starosta Włodzimierz Jędrzejak nie bardzo kwapił się do komentarza na ten temat. Stwierdził jedynie, że to temat na dłuższą rozmowę, a nie na roztrząsanie sprawy przez telefon.

  Jedno jest pewne, gdyby lewica nie przegrała ubiegłorocznych wyborów samorządowych w powiecie, to pełnowymiarowe boisko piłkarskie byłoby budowane na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. A w miejscowości tej nie ma nawet jednej drużyny piłkarskiej, która kopałaby piłkę chociażby w B klasie.

  - Kiedy przejęliśmy władzę ze zdumieniem odkryliśmy, iż w budżecie zapisana została budowa boiska piłkarskiego za 3 miliony złotych - mówi Paweł Rajski. - Samo jego utrzymanie kosztowałoby ponad 100 tysięcy złotych rocznie. W trudnej sytuacji finansowej powiatu, gdy jego zadłużenie sięga blisko 50 milionów złotych, taka rozrzutność jest nie na miejscu.

  Inwestycji nie udało się jednak zatrzymać. Przeprowadzone zostało już postępowanie przetargowe, w wyniku którego rozpoczęły się pierwsze prace. Budowlańcy odwodnili całość obiektu i przystąpili do wykonania podłoża.
  - By nie tracić pieniędzy, które już zostały zainwestowane postanowiliśmy wybudować boisko, ale zostało ono całkowicie przeprojektowane - dodaje Tomasz Ławniczak, wicestarosta ostrowski.

  Po zmianach pozostanie około 100-metrowa bieżnia ze sztuczną nawierzchnią do lekkiej atletyki, wybudowane zostaną boiska ze sztuczną nawierzchnią do piłki ręcznej, do piłki nożnej i boisko wielofunkcyjne.
  - Dodatkowo, na co zwróciliśmy uwagę, to wydzielenie miejsca do przygotowania toru przeszkód, z którego docelowo będą mogli korzystać strażacy - mówi Paweł Rajski.

  Tak więc, zamiast jednego boiska powstanie obiekt wielofunkcyjny za mniejsze pieniądze. Szacuje się, że inwestycja w tym kształcie powinna kosztować około 1,7-1,8 miliona złotych. Starostwo poszukuje jeszcze źródła zewnętrzne do współfinansowania tego przedsięwzięcia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo