Poznań: Galeria MM wyszła z ziemi i pnie się w górę

  Poznań: Galeria MM wyszła z ziemi i pnie się w górę

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Galeria MM będzie miała pięć kondygnacji nadziemnych oraz cztery podziemne
  1/12
  przejdź do galerii

  Galeria MM będzie miała pięć kondygnacji nadziemnych oraz cztery podziemne ©Fot. Paweł Miecznik

  Galeria MM - u zbiegu dwóch najbardziej znanych arterii miasta zaczynających się na literę "M" - stąd nazwa galerii - Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego - błyskawicznie pnie się w górę. Poznaniacy mogą zobaczyć, jak powstają naziemne kondygnacje, które widać już za drewnianego płotu.
  - Zakończyliśmy najcięższy etap budowy, czyli drążenie w głąb ziemi. Powstały cztery kondygnacje podziemne, z których najniższa znajduje się 15 metrów poniżej poziomu ulicy Św. Marcin. To była najtrudniejsza budowa podziemna w Poznaniu - opowiada Ryszard Szulc, prezes Zarządu Atanera, współwłaściciela i inwestora Galerii MM. - Do końca czerwca, początku lipca budynek znajdzie się pod dachem, a na wiosnę przyszłego roku planujemy otwarcie.

  Galeria MM to handel, usługi i biura klasy A w ścisłym centrum Poznania, u zbiegu dwóch najbardziej znanych arterii miasta zaczynających się na literę "M" - stąd nazwa galerii - Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego

  Budynek został zaprojektowany w ten sposób, aby przechodnie mogli skracać drogę, wędrując ze Św. Marcina na Al. Marcinkowskiego. Architekci zaprojektowali w tym celu pieszą aleję łączącą obydwie ulice.

  Zewnętrzna architektura obiektu charakteryzować się będzie śmiałymi rozwiązaniami. Elewację tworzą zróżnicowane, nierównomierne płaszczyzny wykonane z wysokiej jakości kamienia. Z poziomu ulicy zaplanowano obszerne witryny sklepowe, które kusić będą klientów. Obiekt doskonale wtopi się w przestrzeń dziewiętnastowiecznej zabudowy tego fragmentu centrum miasta.

  Galeria MM będzie miała pięć kondygnacji nadziemnych oraz cztery podziemne. Powierzchnia całkowita wyniesie 35 tys. mkw., z czego dla najemców przewidziano nieco ponad 16 tys. mkw. Łącznie w galerii zaplanowano 71 punktów handlowo-usługowych z gastronomią, które ulokowane zostaną na poziomie - 1, parterze oraz piętrze pierwszym i drugim. Kondygnacje -2 i -3, posłużą jako parkingi dla 280 samochodów. Na najwyższych piętrach zaplanowano powierzchnię biurową.

  Projekt budynku powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej Studio ADS znanej z takich projektów jak Stary Browar w Poznaniu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo