Koszykówka. PGE Turów o trzy kroki od obrony tytułu

Rafał Bajko
Filip Dylewicz (z prawej) i jego PGE Turów są na dobrej drodze do obrony mistrzowskiego tytułu Sebastian Rzepiel
Pierwsze finałowe starcie Tauron Basket Ligi dla zgorzelczan. Mistrzowie Polski pokonali Stelmet Zielona Góra 85:77 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 1:0. Drugi mecz w sobotę również w Zgorzelcu (godz. 20, Polsat Sport News).

Losy tego spotkania ważyły się w ostatnich minutach czwartej kwarty, a bohaterem gospodarzy był Mardy Collins. Amerykanin wziął na swoje barki ciężar zdobywania punktów. Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj nie było wiadomo, czy rozgrywający w czwartkowym meczu w ogóle zagra. Zawodnik został zawieszony na jeden mecz przez sędziego dyscyplinarnego PLK za uderzenie w twarz Jarosława Mokrosa, gracza Energi Czarnych Słupsk. Do zdarzenia doszło podczas czwartego półfinałowego starcia PGE Turowa w Słupsku. Na szczęście dla drużyny Miodraga Rajkovicia, Komisja Odwoławcza PZKosz odwiesiła w środę wieczorem Collinsa.

Tauron Basket Liga
FINAŁ FAZY PLAY-OFF (do czterech zwycięstw): I MECZ
PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra 85:77 (21:13, 18:21, 23:18, 23:25)
PGE Turów: Chyliński 13 (3x3), Taylor 8, Jaramaz 6 (1), Dylewicz 5 (1), Natiażko 2 - Collins 21 (2), Kulig 17 (1), Czyż 8, Moldoveanu 5 (1), Wright.
Stelmet: Koszarek 18 (3x3), Hosley 13 (1), Cel 10 (1), Lalić 7, Zamojski 4 - Robinson 13 (2), Troutman 6, Hrycaniuk 6, Chanas.

Stan rywalizacji: 1:0 dla PGE Turowa. Następne mecze: Sobota, g. 20, Polsat Sport News - w Zgorzelcu oraz 2 czerwca, g. 20, Polsat Sport News i 4 czerwca, g. 17.30, Polsat Sport Extra - mecze w Zielonej Górze. Ew. piąty mecz - 7 czerwca w Zgorzelcu, szósty mecz - 9 czerwca w Zielonej Górze oraz siódmy mecz - 11 czerwca w Zgorzelcu.