Piłkarze KKS 1925 Kalisz już w finale wielkopolskiego Pucharu Polski

Zdobywcy Pucharu Polski w poszczególnych okręgach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczęli w środę rywalizację o pucharowe trofeum na szczeblu WZPN. Triumfator zapewni sobie udział w rozgrywkach na szczeblu centralnym w sezonie 2015/2016.

Do okręgowego finału już w środę awansowali zdobywcy PP na szczeblu okręgu kaliskiego, piłkarze KKS 1925 Kalisz. Podopieczni trenera Krzysztofa Pawlaka, wicelider grupy południowej czwartej ligi, pewnie pokonali w Rawiczu Rawię Rawag (OZPN Leszno) 3:0 (1:0). Dwie bramki dla kaliszan zdobył Błażej Ciesielski, a jedną Konrad Chojnacki.

W drugim środowym meczu Victoria Września (OZPN Konin) przegrała przed własną widownią z Nielbą Wągrowiec (OZPN Piła) 1:3 (1:1). Prowadzenie dla Nielby uzyskał Jacek Figaszewski, jeszcze przed przerwą wyrównał Maciej Matuszak, ale w drugiej połowie gole dla wągrowczan strzelili Błażej Nowak i Rafał Leśniewski.

Spotkanie we Wrześni wyłoniło rywala w drugiej rundzie dla Polonii Środa Wielkopolska, zwycięzcy pucharowej rywalizacji w strefie poznańskiej WZPN, która teraz zmierzy się u siebie z Nielbą u siebie 10 czerwca.

Finał Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej między KKS 1925 Kalisz, a wygranym w meczu Polonii z Nielbą odbędzie się 17 czerwca na stadionie jednego z finalistów.