Poznań: Ambitne plany ambasadorów Euro 2012

  Poznań: Ambitne plany ambasadorów Euro 2012

  Justyna Neyder

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Spotkanie ambasadorów Euro 2012 w urzędzie miasta

  Spotkanie ambasadorów Euro 2012 w urzędzie miasta ©Grzegorz Dembiński

  - Chciałbym stworzyć poznański hymn Euro i wyruszyć z nim w trasę koncertową po Polsce - zapowiedział raper Mezo, jeden z ambasadorów mistrzostw w Poznaniu. Te i wiele innych propozycji pojawiło się podczas piątkowego spotkania w Sali Błękitnej UMP. Wzięli w nim udział ambasadorzy powołani przez miasto: wspomniany Mezo, Katarzyna Werner, Katarzyna Bujakiewicz, Jerzy Łączny, Andrzej Maleszka, Maciej Kurak oraz o. Jan Góra. Zabrakło Bartosza Bosackiego, który przygotowywał się do meczu Lecha.
  Spotkanie ambasadorów Euro 2012 w urzędzie miasta

  Spotkanie ambasadorów Euro 2012 w urzędzie miasta ©Grzegorz Dembiński

  Euro 2012 to nie tylko impreza sportowa, ale - jak podkreślał prezydent Ryszard Grobelny - także projekt społeczny, który ma integrować "nie tylko fanów piłki nożnej". Ważne, by mistrzostwa kojarzyły się pozytywnie. - Chcę pokazać najmłodszym telewizję od kuchni, jak powstają informacje - przedstawiała swój pomysł K. Werner, dziennikarka TVN24. Projekt adresowany jest do dzieci z najbiedniejszych rodzin, z domów dziecka.

  - Do tych, którzy najprawdopodobniej nigdy nie będą mieli okazji zobaczyć nic poza swoim domem - tłumaczyła dziennikarka.

  Natomiast Jerzy Łączny - niewidomy dziennikarz - zamierza realizować dwa projekty. Celem pierwszego jest popularyzacja alfabetu Braille'a. Drugi "Jak mogę ci pomóc? Czy mogę ci pomóc?" ma zachęcić mieszkańców do otwarcia się na drugiego człowieka i nauczyć, jak rozmawiać z osobami niewidomymi.

  - My też chcemy się cieszyć z atmosfery meczów - wyjaśnia Łączny.
  Wkrótce poznamy kolejne pomysły ambasadorów Euro 2012 w Poznaniu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo