Wągrowiec: Będzie hotel i SPA nad jeziorem w centrum

  Wągrowiec: Będzie hotel i SPA nad jeziorem w centrum

  Arkadiusz Dembiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jednym ze sposobów na ściągnięcie turystów do Wągrowca jest wykorzystywanie do promocji miasta znajdującego się w jego centrum jeziora. Jednak aktualnie życie nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu kwitnie tylko od strony Kościuszki. To tu mieści się plaża miejska, to tu powstał aqua-park, a od kilku lat działa nowoczesny, lecz w opinii wielu wągrowczan i przybyłych turystów, zbyt dla nich za drogi hotel Pietrak.
  Nowy hotel nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu miałby powstać w budynku klubu Neptun

  Nowy hotel nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu miałby powstać w budynku klubu Neptun ©Arkadiusz Dembiński

  Dzisiaj, z drugiej strony jeziora poza domkami jednorodzinnymi znajduje się tylko ośrodek Wielspin i swoją przystań ma klub żeglarski Neptun.

  Poza tym nic więcej... W ubiegłym roku nieczynne było nawet kąpielisko z tej strony jeziora.
  Jednak niebawem ma to się zmienić.

  - Znalazł się inwestor, który planuje otwarcie tam nowoczesnego hotelu - informuje Stanisław Wilczyński, burmistrz Wągrowca.

  Odbyło się już spotkanie władz miasta z wągrowieckim przedsiębiorcą, który chce zainwestować swoje pieniądze w budynek położony nad samym Jeziorem Durowskim. Dokładnie chodzi o blok leżący w bezpośrednim sąsiedztwie przystani żeglarskiej. Aktualnie świeci on pustką.

  - Obiekt został już wykupiony. Jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Mam nadzieję, że uda się na przebudowę obiektu uzyskać także środki z dofinansowań unijnych - tłumaczy Ryszard Mazur, który chce inwestować nad wągrowieckim jeziorem.

  Jak przyznaje biznesmen, o inwestycji tego typu myślał już od dawna i było to jedno z jego marzeń, które dziś stopniowo zaczyna się ziszczać.

  - W planach mam, aby w budynku stworzyć hotel. Miałby być to obiekt o przystępniejszej cenie od tego, który już dziś działa w mieście i przez to otwarty dla szerszego grona gości. Planuję, aby przy hotelu powstało także SPA, które z pewnością byłoby jego dodatkowym atutem. W planach mam także rozbudowę obiektu. Od strony jeziora z widokiem na wodę miałaby powstać restauracja. Myślę, że byłaby ona chętnie odwiedzana przez wągrowczan, bo w tej części miasta brakuje tego typu obiektu. W planach jest też, aby działała tam sala, którą można by wynajmować na różnego rodzaju konferencje, bankiety czy imprezy rodzinne, a także wesela - tłumaczy Ryszard Mazur.

  Dziś jeszcze nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace nad przebudową obiektu.
  Niebawem jednak władze Wągrowca planują jeszcze większą promocję miasta przez właśnie jezioro. Opracowywana jest strategia promocji Wągrowca, która ma być oparta na znajdującym się w jego środku jeziorze, mają powstać billboardy, ulotki zachęcające do wypoczynku na plaży w mieście.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo