Poznań: Fabryka Formy - pierwszy w kraju klub fitness na...

  Poznań: Fabryka Formy - pierwszy w kraju klub fitness na giełdzie

  Sławomir Kmiecik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Debiut giełdowy poznańskiej Fabryki Formy SA odbył się na rynku NewConnect
  1/13
  przejdź do galerii

  Debiut giełdowy poznańskiej Fabryki Formy SA odbył się na rynku NewConnect ©Fabryka Formy SA Poznań

  Fabryka Formy SA w Poznaniu to pierwszy w Polsce klub fitness, który jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a ściślej na rynku NewConnect.
  Mieszczące się w poznańskim Kinepolis centrum sportu i rekreacji o nazwie Fabryka Formy to już 220 spółka notowana na rynku NewConnect. W uroczystości debiutu na warszawskim parkiecie uczestniczył przedstawiciel zarządu GPW oraz członkowie zarządu Fabryki Formy SA: prezes Ireneusz Sęk i Sebastian Gazda.

  - To ważna, jeśli nie najważniejsza informacja w dotychczasowej działalności naszego centrum fitness - stwierdził prezes Ireneusz Sęk, zawiadamiając na stronie internetowej Fabryki Formy o giełdowym debiucie spółki.

  Szef poznańskiej Fabryki Formy podkreślił, że wejście na giełdę oznacza prezentowanie przed klientami oraz całym rynkiem finansowym przejrzystych danych o działalności spółki.

  - Pokazujemy, że można zbudować dobrze funkcjonujące przedsięwzięcie własnymi rękoma. Jednocześnie mamy nadzieję, iż uda nam się nakłonić instytucje finansowe do inwestycji w branżę fitness, która w najbliższych latach na pewno będzie się w Polsce rozwijać - podkreślił.

  Jakie są podstawy do optymizmu? Okazuje się, że w polskim społeczeństwie odsetek osób korzystających z usług fitness jest na razie sześciokrotnie niższy niż na przykład w Niemczech i ponad dziesięciokrotnie niższy niż w Holandii.

  Poznańska Fabryka Formy SA poprzez obecność na transparentnym rynku giełdowym zamierza nie tylko rozwijać się ekonomicznie, ale także - poprzez publiczny przekaz - przyczynić się do propagowania zdrowego stylu życia i zwiększenia w kolejnych latach odsetka ćwiczących poznaniaków i szerzej - Polaków.

  A co w sensie ekonomicznym daje Fabryce Formy notowanie na rynku NewConnect?
  - Więcej sprzętu, którego część jest już w klubie, korzystanie z wyciszonej sali kombat podczas zajęć grupowych oraz rozbudowa strefy Wellness i Fit Baru, co nastąpi w niedalekiej przyszłości. W naszych celach emisyjnych znajdują się również rozwiązania informatyczne CMR dla usprawnienia obsługi klientów - wyjaśnia prezes Ireneusz Sęk, podkreślając, że Fabryka Formy wszystkie działania podporządkowuje misji "budowania wewnętrznej siły" wśród osób decydujących się na ćwiczenia fitness.

  Fabryka Formy to jedno z większych centrów aktywnego relaksu w kraju. Na 3 tysiącach metrów kwadratowych używany jest sprzęt światowej marki Star Trac, znajdują się tam także sale do aerobicu, stretchingu i spinningu oraz inne pomieszczenia do ćwiczeń i treningów indywidualnych i grupowych, a także sauny - fińska i na podczerwień.

  Specjalne zajęcia dla biegaczy prowadzi w ramach Poland Running Academy Przemysław Walewski, podwójny mistrz Europy masters w maratonie.

  Wśród ambasadorów Fabryki Formy są znani poznaniacy, między innymi: popularna aktorka Katarzyna Bujakiewicz, wioślarka Magdalena Kemnitz, wicemistrzyni świata i trzykrotna wicemistrzyni Europy, a także Piotr Reiss, piłkarz, były zawodnik KKS Lech, obecnie grający w Warcie Poznań.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo