Warta Poznań mistrzem grupy. Z kim w barażach? [ZDJĘCIA]

Warta Poznań mistrzem grupy. Z kim w barażach?
Warta Poznań mistrzem grupy. Z kim w barażach? Maciej Urbanowski
Choć do zakończenia rozgrywek w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej grupie piłkarskiej trzeciej lidze pozostały trzy kolejki wiadomo już, że mistrzem grupy została Warta Poznań. W 31. kolejce poznańscy zieloni wygrali w sobotę przed własna widownią ze Spartą Brodnica 1:0 i wyprzedzają zajmującego drugie miejsce Sokoła Kleczew o 10 punktów. W spotkaniach barażowych o awans do drugiej ligi Warta zmierzy się z mistrzem grupy opolsko-śląskiej, którym będzie Odra Opole bądź Polonia Bytom. Pierwszy mecz zieloni rozegrają 13 czerwca w Poznaniu, rewanż 17 czerwca na wyjeździe.

Warta, by zapewnić sobie mistrzostwo grupy bez względu na inne rezultaty potrzebowała w meczu ze Spartą Brodnica zwycięstwa i cel zrealizowała 1:0. Jedyną bramkę zdobył Łukasz Spławski, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i z bliska skierował piłkę do siatki.

– Wynik nie oddaje naszej zdecydowanej przewagi od pierwszej do ostatniej minuty. Jestem bardzo zadowolony z jakości gry zaprezentowanej przez mój zespół, brakowało jedynie wykończenia składnych akcji. Powinniśmy wygrać znacznie wyżej – stwierdził trener Warty Tomasz Bekas.

Już w 60 minucie piłka trafiła do bramki gości, ale sędzia niesłusznie dopatrzył się spalonego Alaina Ngamayamy i gola nie uznał.

Także w sobotę piłkarze Unii Swarzędz po raz drugi w okresie czterech dni przegrali bardzo ważne spotkanie przed własną widownią, tym razem ulegając Centrze Ostrów Wielkopolski 1:2. – Nasza sytuacja stała się trudniejsza, ale jeśli wygramy pozostałe trzy spotkania na pewno zachowamy bezpieczne 12. miejsce i utrzymamy się w trzeciej lidze. Oczywiście jestem przekonany, że tak się właśnie stanie – powiedział nam trener Unii Marcin Drajer.

Mimo porażki Unia ma trzy punkty przewagi nad Pogonią Mogilno, która u siebie zremisowała z rezerwami Lecha 1:1. Lechici byli w Mogilnie bliscy zwycięstwa, długo prowadzili, ale osiem minut przed końcem Pogoń doprowadziła do wyrównania.

Z utrzymania w trzeciej lidze nie rezygnuje Victoria Września. W sobotę beniaminek na własnym stadionie pokonał zdegradowaną już Unię Solec Kujawski 4:2 i do zajmującej 12. pozycję Unii Swarzędz traci cztery punkty. Gospodarze po 61 minutach prowadzili już 4:0. Przyjezdni zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary przegranej. Bohaterem spotkania był kapitan Victorii David Topolski, który zdobył trzy bramki.

Nie było niespodzianki w Tarnowie Podgórnym, gdzie żegnająca się z trzecia ligą Tarnovia przegrała z wiceliderem tabeli Sokołem Kleczew 1:3. Zgodnie z oczekiwaniami po komplet punktów sięgnęły Jarota Jarocin oraz Nielba Wągrowiec, które na wyjazdach wygrały z dwoma najsłabszymi zespołami rozgrywek. Jarota pokonał w Chełmnie Chełminianke 1:0, natomiast Nielba odniosła najwyższe zwycięstwo w tej kolejce – 5:0 we Włocławku z Włocłavią. Na swoim stadionie przegrała Polonia Środa Wielkopolska, ulegając Wdzie Świecie 1:2.