Wielkopolska: Przed nami wyjątkowo ciepły weekend

  Wielkopolska: Przed nami wyjątkowo ciepły weekend

  Tomasz Nyczka

  Jeśli do tej pory wiosna przypominała o sobie dość nieśmiało, to w sobotę i niedzielę uderzy z impetem. Ma być wyjątkowo ciepło. Tak jak w tym roku jeszcze nie było.
  - Przewidujemy, że w sobotę w Poznaniu może być około 18 stopni Celsjusza. A w niedzielę temperatura sięgnie 20 stopni. I wtedy ma też być wyjątkowo pogodnie - mówi Magdalena Muszyńska-Karbowska z poznańskiego oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  I dodaje: - To wyjątkowo dobra wiadomość, bo przecież pogoda w weekendy często płatała nam figla.

  Czy więc za jakiś czas możemy mieć w Polsce tylko dwie pory roku i gwałtowne zmiany zimowej pogody na letnią?
  Specjaliści twierdzą, że jest za wcześnie, by o tym mówić. A wahania temperatury w kwietniu od ledwie kilku stopni na plusie do nawet 20, to normalna rzecz. Zdarzało się nawet, że w kwietniu słupek rtęci spadał poniżej zera.

  - Tak dzieje się od lat. To po prostu typowo wiosenna pogoda. W zeszłym roku w kwietniu, w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego spadł śnieg. I teraz też nie należałoby się dziwić ewentualnym opadom śniegu - przekonuje Magdalena Muszyńska-Karbowska. - A wyższe temperatury w weekend przyniesie cieplejsze powietrze, które przyjdzie do nas z południowego zachodu - dodaje.

  Następny tydzień to już jednak typowo wiosenne załamanie pogody. Będzie pochmurno, deszczowo i zimno.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo