Kościół: Rocznica śmierci papieża

  Kościół: Rocznica śmierci papieża

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tegoroczna szósta już rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II ma być zarazem przygotowaniem do jego majowej beatyfikacji - zapowiadają zwierzchnicy Kościoła w Polsce.
  Główne uroczystości w Poznaniu rozpoczną się w sobotę równolegle o godz. 21 na Łęgach Dębińskich oraz przy pomniku Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim przy katedrze. Całodzienne czuwanie przy kościele akademickim oo. Dominikanów organizuje wspólnota Jerozolima. Na popołudniowe czuwanie zaprasza także archidiecezjalna Wspólnota Odnowy w Duchu św. w parafii pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Pod Lipami. Nowo powstający kościół w tej parafii w przyszłości nosić będzie imię bł. Jana Pawła II.

  O godz. 20 w Auli UAM odbędzie się koncert z okazji 6. rocznicy śmierci papieża. Przewidywany jest tego dnia także panel dyskusyjny poświęcony Janowi Pawłowi II. Rozpocznie się o 11.30 w Pałacu Działyńskich.

  W większości miast Wielkopolski odbędą się w sobotę msze w intencji Jana Pawła II. Najczęściej będą to nabożeństwa wieczorne tak, by modlić się o 21.37, czyli w godzinę śmierci papieża.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo