Koziegłowy: Zanim zacznie działać filtr może mocniej...

  Koziegłowy: Zanim zacznie działać filtr może mocniej śmierdzieć

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Aquanet rozpocznie w sobotę naprawę źle działającego biofiltra w Centralnej Oczyszczalni Ścieków, który od dłuższego już czasu daje się mocno we znaki mieszkańcom Koziegłów i okolic. Zanim jednak zamontowany zostanie nowy filtr, przez kilka dni przykre zapachy dochodzące z COŚ mogą być... jeszcze intensywniejsze.
  Nowy biofiltr, a właściwie jego wsad zamówiła wodna spółka, która nie mogła się doczekać naprawy gwarancyjnej.

  - Pieniądze za naprawę biofiltra, czyli około 100 tysięcy złotych, potrącimy z gwarancji bankowych wykonawcy - tłumaczy Maja Zygmuntowska z Aquanetu.

  Operacja rozpocznie się w sobotę od wyłączenia biofiltra. Niestety, ale będzie to odczuwalne dla mieszkańców, może śmierdzieć bardziej niż zwykle. Następnie zbiornik biofiltra zostanie opróżniony ze starego wkładu. Jest to w sumie 41 ton masy organicznej o objętości 87 metrów sześciennych.

  Naprawa potrwa do 8 kwietnia, a do tego czasu osady będą trafiały do kontenerów.
  Aby filtr zaczął spełniać swoją rolę, musi nastąpić tak zwane uaktywnienie wsadu, czyli namnożenie bakterii, które likwidują smród.

  Przy obecnej pogodzie (bakterie lubią ciepło) może to potrwać około czterech tygodni. Po tym terminie okaże się czy mieszkańcy Koziegłów będą mogli bez strachu otworzyć okna.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koziegłowy

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Ciągle awarie i naprawy w COŚ a może te przestarzałe już maszyny czas wywalić na złom razem z kierownictwem Aqanetu i władzami gminy z Wójtem na czele założę się z każdym że za miesiąc będą...rozwiń całość

  Ciągle awarie i naprawy w COŚ a może te przestarzałe już maszyny czas wywalić na złom razem z kierownictwem Aqanetu i władzami gminy z Wójtem na czele założę się z każdym że za miesiąc będą kolejne awarie a te dorażne naprawy to nic nie dają to zwykła prowizora która trwa już latami czas wielki na zmiany w Aquanecie i w Gminie zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo