Swarzędz: Mieszkańcy stworzą strategię rozwoju na 10 lat

  Swarzędz: Mieszkańcy stworzą strategię rozwoju na 10 lat

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Władze gminy Swarzędz pytają mieszkańców, co powinni wziąć pod uwagę, tworząc strategię rozwoju na kolejne 10 lat. Dzisiaj o godzinie 18, w Ośrodku Kultury przy ulicy Poznańskiej, odbędzie się panel dyskusyjny, poświęcony rozwojowi gminy.
  W czasie pierwszego z serii czterech spotkań, mieszkańcy mają odpowiedzieć na pytanie związane z rozwojem gospodarczym gminy. Wspólnie z władzami przedyskutowane zostaną takie kwestie jak polityka podatkowa, inwestycyjna czy lokalny rynek pracy.

  Kolejne spotkanie odbędzie się 14 kwietnia. Jego celem będzie rozmowa na temat polityki przestrzennej miasta. A zatem mieszkańcy będą mogli się odnieść do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, granic ich rozwoju czy sposobu użytkowania ziemi i form zabudowy.

  Z kolei 28 kwietnia odbędzie się panel poświęcony kwestiom związanym z oświatą, kulturą, a także
  sportem i rekreacją.

  Do ostatniego z serii spotkań, dojdzie 12 maja i będzie ono poświęcone m.in. funkcjonowaniu gminy Swarzędz w ramach aglomeracji. Oprócz tego zostaną poruszane problemy związane z bezpieczeństwem publicznym, infrastrukturą drogową i komunikacją publiczną.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo