Poznań: Rozpoczyna się VI edycja konkursu Lodołamacze

  Poznań: Rozpoczyna się VI edycja konkursu Lodołamacze

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jutro rozpoczyna się VI edycja konkursu "Lodołamacze 2011". Jego organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, a głównym celem - propagowanie zatrudniania osób niepełnosprawnych.
  - Ideą konkursu jest nagradzanie firm, przedsiębiorców i osób prywatnych wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych - podkreśla Anna Skupień, rzecznik POPON.

  Inicjatywa w szczególności skierowana jest do tych przedsiębiorców, którzy mają świadomość, że prowadzenie odpowiedzialnego biznesu nie tylko przynosi korzyści ich firmom. Zdają oni sobie także sprawę z faktu, jak duże znaczenie ma praca w procesie integracji osób pełno- i niepełnosprawnych.

  Konkurs rozpoczyna się 1 kwietnia i będzie trwał aż do 30 września. Zbieranie zgłoszeń, zakończy się jednak wcześniej - tj. 30 lipca.
  Rywalizacja będzie podzielona na dwa etapy: regionalny - wyłaniający laureatów poszczególnych rejonów kraju oraz centralny - w którym finaliści zmierzą się w walce o laur "Lodołamaczy 2011".

  W tym roku, w porównaniu z latami ubiegłymi, są pewne zmiany. Przede wszystkim pracodawcy mogą walczyć w ramach trzech, a nie jak do tej pory czterech kategorii: Zatrudnienie chronione, Otwarty rynek pracy oraz Pracodawca nie-przedsiębiorca ( instytucje, organizacje, stowarzyszenia).

  Uroczyste zakończenie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 27 września 2011 roku, podczas Wielkiej Gali, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo