Vincent Słomiński królem polowania na inauguracyjnych zawodach PŚ w kajakarstwie!

Po bardzo udanych ME dla polskich kajakarzy równie dobrze nasi reprezentanci wypadli na inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w portugalskim Montemor-O-Velho.

Królem polowania okazał się kanadyjkarz Stomilu Poznań, Vincent Słomiński. 23-letni poznaniak w parze z Wiktorem Głazunowem wygrał na sprinterskim dystansie 200 m. Pochodzący z Człuchowa kanadyjkarz świetnie zaprezentował się też w jedynce. W wyścigu na 1000 m przegrał bowiem jedynie z Kanadyjczykiem Markiem Oldershawem. Na dwukrotnie krótszym dystansie zajął czwarte miejsce, a do wspomnianego Kanadyjczyka stracił tylko niecałą sekundę. Tym samym Słomiński dał sporo do myślenia trenerowi kadry, Rafałowi Rogozieckiemu, bo przecież na ME w czeskich Racicach formą błysnął też Tomasz Kaczor z Warty Poznań.

Zadowolony z Portugalii wróci też były partner Słomińskiego, Michał Kudła. W C2 na 1000 m zawodnik Posnanii, w parze z Mateuszem Kamiński, zajał drugie miejsce i potwierdził, że ten sezon może należeć do niego.

Na torze w Montemor-O-Velho zawodu nie sprawiły także kajakarki, choć trener Tomasz Kryk tym razem mocno eksperymentował. Najbardziej mógł być usatysfakcjonowany wynikiem „nowej” dwójki, Marty Walczykiewicz (KTW Kalisz) i Edyty Kierkli (dawniej Dzieniszewskiej) na 200 m. Kaliszanka nieźle też wypadła na 500 m, zajmując szóste miejsce. Na swoim koronnym dystansie, czyli na 200 m, tym razem nie startowała. Biało-czerwone klasę potwierdziły też w czwórce. W składzie z Eweliną Wojnarowską (Warta Poznań) Polki zajęły drugie miejsce na 500 m.