Mały Wyścig Pokoju. Kolarz z Jarocina niespodziewanie triumfuje [ZDJĘCIA]

Robert Domżał
Filip Żarczyński z Victorii Jarocin wygrał etap jazdy indywidualnej na czas 56. Małego Wyścigu Pokoju. Młodzi kolarze rywalizowali na trasie Rokietnica – Mrowino, gdzie mieli do pokonania 5 km. Zwycięzca pokonał ten dystans w 6 min. 57 sek. Wynikiem zaskoczony był nawet trener Victorii Jarocin.

- Filip trenuje od roku. To jego pierwsza czasówka. Wiosną startował w kilku maratonach MTB. Jak widać ma siłę – mówi trener Robert Mikler. Na podium stanęli również Adam Długaś z KTK Kalisz i Dawid Pluta z Koźminianki Koźminek.

Dzisiejsza jazda indywidualna na czas była drugim etapem 56.Małego Wyścigu Pokoju. Wczoraj popołudniu 66 kolarzy - młodzikow z całego kraju ścigało się na trasie Konarzewo - Dopiewiec- Dopiewo - Konarzewo. Klasą dla siebie był Adam Długaś, z KTK Kalisz, który na metę przyjechał 3 i 6 sekund przed grupą składającą się z 21 kolarzy. Z peletonu najszybciej finiszował Dawid Pluta z Koźminianki Koźminek, a tuż za nim był Dawid Wiśniewski ze Społem Łódź. Łodzianie mieli w pierwszej dziesiątce jeszcze trzech zawodników. Z kolarzy gospodarzy KK Tarnovii Tarnowo Podgórne najwyżej sklasyfikowany, bo na 12 miejscu został Kajetan Sztuba.

W trakcie wczorajszego wyścigu doszło do groźnie wyglądającego upadku. Zawodnik Baszty Golczewo i kilku innych kolarzy uczestniczyło w kraksie. Na skutek upadku, mimo że miał na głowie kask otarł twarz, nie wspominając o kolanie i łydce. Szybko się jednak pozbierał.