Śledztwo: Parlamentarzyści za sprawą Ziętary

  Śledztwo: Parlamentarzyści za sprawą Ziętary

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kolejni parlamentarzyści wspierają działania prowadzące do wszczęcia i przekazania innej prokuraturze śledztwa w sprawie Jarosława Ziętary, porwanego i zamordowanego w 1992 roku dziennikarza "Gazety Poznańskiej".
  W ich ocenie okoliczności towarzyszące jego śmierci i działaniom poznańskich organów ścigania są nie mniej skandaliczne niż w głośnej sprawie Krzysztofa Olewnika.

  - Jestem bardzo poruszona okolicznościami sprawy Jarosława Ziętary. To nie do pomyślenia, że mogło dojść do takich zaniedbań. Sprawa wymaga dogłębnego zbadania. Nie wykluczam, że wskazane byłoby powołanie w Sejmie komisji śledczej - powiedziała nam Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

  Swoje wsparcie zadeklarowali też senator Jadwiga Rotnicka i europoseł Filip Kaczmarek. Podjęcie działań zapowiedział również Ryszard Kalisz. Z jego biura przekazano nam informacje, że sprawa Ziętary ma stać się przedmiotem zainteresowania Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, której przewodniczy poseł Kalisz.

  Wcześniej poparcia udzielili Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz posłowie Rafał Grupiński i Ludwik Dorn.

  W ostatnich tygodniach "Głos Wielkopolski" informował o kolejnych bulwersujących okolicznościach sprawy Ziętary. Ujawniliśmy, że przez 12 lat prokuratura uzyskała mocne dowody na to, że dziennikarza porwano i zamordowano.

  Doszło jednak do przecieku poufnych informacji do przestępcy, którego świadkowie wskazywali jako wykonawcę zabójstwa. Miał on czas, by przygotować linię obrony i w porozumieniu ze wspólnikami zacierać ślady. Ze sprawą Ziętary miał też niejasne związki Urząd Ochrony Państwa, który próbował go zwerbować.


  Przeczytaj także:


  Apel o ponowne śledztwo ws. Jarosława Ziętary


  Sprawa Ziętary: Śmierć w cieniu służb specjalnych

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo