Poznań: Lokatorzy nabici w kamienicę

  Poznań: Lokatorzy nabici w kamienicę

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy kamienicy wraz z adwokatem (drugi z prawej) reprezentującym ich interesy

  Mieszkańcy kamienicy wraz z adwokatem (drugi z prawej) reprezentującym ich interesy ©Fot. Paweł Miecznik

  Mieszkańcy kamienicy przy ul. Mickiewicza 29 w Poznaniu od 1998 roku muszą walczyć , by pozostać w mieszkaniach, które zajmują od lat. Zostali "kupieni" razem z budynkiem, choć byli przekonani, że dom jest własnością Skarbu Państwa. Dzisiaj w poznańskim sądzie odbędzie się kolejna rozprawa w procesie, który ma zdecydować o ich eksmisji.
  Mieszkańcy kamienicy wraz z adwokatem (drugi z prawej) reprezentującym ich interesy

  Mieszkańcy kamienicy wraz z adwokatem (drugi z prawej) reprezentującym ich interesy ©Fot. Paweł Miecznik

  Część lokatorów wyprowadziła się, pozostali jednak kwestionują prawomocność transakcji, bo została sporządzona na podstawie niepełnego odpisu z ksiąg wieczystych. Błąd, jak się okazało, popełnili pracownicy sądu.

  Postępowanie sądowe, wytoczone przeciwko nim zakończyło się wyrokiem skazującym dla jednego z nich. Drugiego objęło przedawnienie. Wobec trzeciego zarzuty wycofano.

  W późniejszym biegu spraw sądowych wykazano, że Skarb Państwa nigdy nie mógł być właścicielem kamienicy, bo przejął ją bezzasadnie. Sprawę wygrał właściciel.

  Z drugiej jednak strony zostali lokatorzy, którzy przez lata zajmowali - jak im się wydawało - państwowe mieszkania. Chcieli je później wykupić.

  Teraz muszą się wynieść, a nie mają dokąd. Nie mogą nawet prosić miasta o pomoc, bo budynek jest prywatny. Wszyscy, którzy zostali na Mickiewicza, są członkami Stowarzyszenia Obrony Lokatorów "Nasz Dom".


  Więcej w dzisiejszym wydaniu Głosu Wielkopolskiego

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Złodziejskie przekręty

  Roy Fogel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Śmierdzi! Ba, cuchnie przekrętem złodziejskim! Komuna wpisu nie zrobiła? Czyżby? Taka łasa na cudze i wpisu nie zrobiła w Księdze Wieczystej! Bzdura! Bardziej to przypomina ew.zmowę pana.H.z...rozwiń całość

  Śmierdzi! Ba, cuchnie przekrętem złodziejskim! Komuna wpisu nie zrobiła? Czyżby? Taka łasa na cudze i wpisu nie zrobiła w Księdze Wieczystej! Bzdura! Bardziej to przypomina ew.zmowę pana.H.z urzędasami komuny niż pomyłkę cynicznych urzędasów.Podmiotem naszej demokracji miał być CZŁOWIEK o tym mówił Papież w Parlamencie a tu co? Podmiotem staje się skorumpowany(?)urzędas lub złodziej(?) a CZŁOWIEK PŁACĄCY KROCIE CZYNSZU TRAKTOWANY JAK ŚMIEĆ NA BRUK? CZY O TO WALCZYLIŚMY? TO MA BYĆ WIZYTÓWKA NASZEJ DEMOKRACJI,NASZYCH PRZEMIAN? GDZIE SĄ WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE? Zapewne ci ludzie,którzy wywalają na bruk,którzy wyzyskują innych,zapewne mają drugie obłódne oblicze,chodzą do Kościoła w "powłóczystych szatach"i siadają w pierwszych rzędach,lubią bisior i złoto!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nasz dom

  zagłoba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  wynosić się szanowni państwo jak najszybciej, najlepiej do tuska do garażu, albo do owsika na przedpokoje , albo do tej żydowskiej małpy ochojskiej do alkowy, ewentualnie do tego popaprańca...rozwiń całość

  wynosić się szanowni państwo jak najszybciej, najlepiej do tuska do garażu, albo do owsika na przedpokoje , albo do tej żydowskiej małpy ochojskiej do alkowy, ewentualnie do tego popaprańca ikonowicza do altany, możliwości jest wiele. do wałęsy, czyli tzw.bolka też się zgłoście po szmal czyli 100+300 mln złzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo