Komunie 2011: Oto lista prezentowych hitów

  Komunie 2011: Oto lista prezentowych hitów

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Komplet śniadaniowy z porcelany z wizerunkiem Jana Pawła II to tegoroczny hit komunijny ze względu na beatyfikację
  1/20
  przejdź do galerii

  Komplet śniadaniowy z porcelany z wizerunkiem Jana Pawła II to tegoroczny hit komunijny ze względu na beatyfikację ©Archiwum

  Komórka, iPad2, laptop, brylantowa biżuteria, aparat fotograficzny, Playstation, a może gotówkę czy nieśmiertelny rower - takie prezenty dzieci dostaną w tym roku na Pierwszą Komunię Świętą.
  Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest w naszym społeczeństwie niezwykłym połączeniem tego co duchowe, z tym co materialne. Można więc do kompletu śniadaniowego z porcelany z wizerunkiem Jana Pawła II (tegoroczny hit, ze względu na beatyfikację) dołączyć kopertę z pieniędzmi na wakacje.


  Na nic zdają się nauki księży i katechetów dla rodziców, by ograniczyć wydatki na prezenty, i by skupić się na przeżywaniu święta. Chrzestni czy dziadkowie po prostu "muszą" się wykosztować.
  Niezmiennie na "liście przebojów" komunijnych prezentów królują komputery, najnowsze modele telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych (najlepiej z emblematem "Hello Kitty"), czy quady.

  - Kupuję mojej chrześnicy laptop, bo mówi o nim od roku. Wiem, że to będzie spełnienie jej marzeń, ale także przyda się jej w szkole - mówi Agnieszka Sokołowska. - Mam tylko jedną chrześnicę, więc chyba nie wypada oszczędzać.

  Ania otrzyma od rodziców chrzestnych i dziadków miniwieżę, rower i całoroczny kurs języka angielskiego.
  - Jestem oszczędna zarówno w kwestii stroju, przyjęcia, czy samych prezentów ­- mówi mam Ani, Katarzyna. - Po prostu zabroniłam kupować laptopy, quady i inne bardzo kosztowne prezenty.

  A właśnie quady, mimo złej opinii spowodowanej kilkoma wypadkami dzieci, wracają do łask. Dobry, bezpieczny quad (z homologacją) to wydatek rzędu około 7 tysięcy złotych.
  - Zainteresowanie jest niesłabnące - mówi Dariusz Odważny właściciel sklepu, do którego niemal codziennie zaglądają osoby zainteresowane kupnem pojazdu.

  A co gdy młody człowiek lat 9 czy 10 chciałby być bardziej "eko"? Może przychylniejszym okiem spojrzeć na nieco zapomniane rowery?

  - Dużo osób pyta o rowery dla dzieci. To prawdopodobnie efekt tego, że kolarstwo jest coraz popularniejsze, ma coraz więcej zwolenników i kibiców. Drugi aspekt jest taki, że mamy coraz bardziej otyłe dzieci, które wcale takimi nie chcą być - tłumaczy Maksymilian Bieniasz, właściciel firmy sprzedającej jednoślady. - Dobry lekki, wytrzymały rower dla dziecka w wieku około dziesięciu lat można kupić już za 1500 złotych.

  1 »

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  myślenie

  juraś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 167 / 102

  posener ty jesteś po prostu chory w jezyku poznańskim ,mosz cos z gorem rozmawiaj tu jak chcesz normalnie rozsadnie i logicznie-myśl chłopie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lubię, gdy księża namawiają do

  posener (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 154 / 102

  "duchowego" przeżywania I komunii zza przyciemnionych szyb nowiutkiego audi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo