Odolanów: Kradli paliwo z auta

  Odolanów: Kradli paliwo z auta

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy skradli paliwo z samochodu ciężarowego. Grozi im do dziesięciu lat więzienia.
  Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych na posesji należącej do jednej z odolanowskich firm. Sprawcy z baku wypompowali 150 litrów oleju napędowego.

  Następnie pokonali zabezpieczenia zbiornika z olejem hydraulicznym, skąd skradli kolejne 20 litrów. Spowodowali łączne straty właściciela na kwotę przekraczającą 750 złotych.

  Amatorzy darmowego paliwa krótko jednak cieszyli się bezkarnością, bo szybko zostali ustaleni przez policję. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 17 i 22 lat. Część skradzionego paliwa zdołano odzyskać.

  Policjanci zatrzymali również 19-latka, który nabył od złodziei skradzione paliwo, wiedząc, że pochodzi ono z przestępstwa. Za paserstwo grozi mu do pięciu lat więzienia.

  Przy okazji wyszło też na jaw, że jeden z zatrzymanych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego skradł komplet oryginalnych kołpaków samochodowych o wartości 300 złotych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo